Спортните новини: Днес (2) | Вчера (6)
Григор Димитров излиза за осминафинал на Austalian Open
Автор: Георги Куситасев 08:40 / 20.01.2024Коментари (0)2909
© Facebook: Australian Open
Григор Димитров излиза на корта днес в търсене на осминафинал на Откритото първенство на Австралия по тенис при мъжете (Australian Open).

Съперник на първата ни ракета ще бъде португалецът Нуно Боржеш, който дебютира в трети кръг на турнир от Големия шлем.

Това ще бъде първа среща между двамата при професионалистите. Двубоят се очаква да започне на най-новия корт - "Kia Arena" след този при смесените двойки между участващите с покана от организаторите австралийци Марк Полмарс/Оливия Гадецки и четвъртите поставени Хао Чинг Чан от Тайван/Сантяго Гонзалес от Мексико. Резултатът до момента е 3:0 гейма в полза на австралийците.

Димитров се намира в страхотна форма като е в серия от 7 поредни победи и няма поражение през този сезон.

Той спечели титлата в Бризбън, а на първия за годината турнир от Шлема постигна четирисетови победи над унгареца Мартон Фучович и над представителя на домакините Танаси Кокинакис.

Боржеш, който е 69-и в света в момента, започна годината с поражение от руснака Павел Котов с 0:2 сета на турнира в Хон Конг, след което записа успех и поражение в надпреварата в Оуклънд, Нова Зеландия. На Australian Open 2024 26-годишният тенисист взе скалпа на германеца Максимилян Мартерер, а след това победи и 23-ия в схемата Алехандро Давидович Фокина. И двата успеха бяха с по 3:0 сета.

Победителят от срещата между Григор Димитров и Нуно Боржеш ще играе със спечелилия измежду третия поставен Даниил Медведев от Русия и 27-ия в схемата Феликс Оже-Алиасим от Канада.