Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
С човек повече България стигна само до реми в Литва и остана на последно място
Автор: Екип Sofia24.bg 18:40 / 17.06.2023Коментари (0)5607
©
Българският национален отбор по футбол завърши само 1:1 при гостуването си на Литва в третия си мач от Европейските квалификации. Това е първа точка за тима в кампанията и първи гол на сметката ни.

Едвинас Гирдвайнис откри за домакините, а Марин Петков изравни за България. Литва игра с 10 човека от 17-ата минута.

Нашите изпълниха цели 19 корнера, контролираха топката в 62 процента от времето, но това се оказа недостатъчно за успеха. За Марин Петков това е втори гол за България в седем мача до момента и първи за националния ни отбор в актуалната квалификационна кампания.

Домакините откриха след центриране от корнер. Топката стигна до защитника Едвинас Гирдвайнис, който я засече с крак от въздуха и с помощта на рикошет в гредата влезе в мрежата.

Две минути по-късно Кирил Десподов изскочи зад гърба на защитата на домакините и Юстас Ласицкас го събори с ръка, заради което логично получи червен картон.

В 21-ата минута Кирил Десподов удари греда от малък ъгъл при атака с Патрик-Габриел Галчев от дясно.

В 27-ата минута след корнер за България Станислав Шопов направи късо подаване към Мартин Петков. Крилото на Левски опита силен шут, който не остави шансове на вратаря - 1:1.