Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
ЦСКА-София разби Берое на "Армията", Назон с дебютно попадение
Автор: Цвети Христова 22:58 / 31.07.2022Коментари (0)10129
© Антон Узунов
ЦСКА-София победи Берое с 5:1 в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Още 5-ата минута Де Нойер центрира в наказателното, където Гарсес засече топката за 1:0. Капитанът в този мач - Георги Йомов, стреля опасно в 15-ата минута, но Иван Караджов майсторски спаси.

В 18-ата минута новото попълнение Назон вкара първото си попадение с "червената" фланелка. Голът бе преразгледан и чрез ВАР, но на повторенията се видя, че хаитянинът е покрит от бранител на Берое. В края на първата част голмайсторът Назон остана сам срещу Караджов, но стреля в тялото на вратаря.

В 61-ата минута старозагорци поискаха дузпа, след като Петров натисна Мартинс, а той падна в наказателното поле. Реферът Железов обаче не посочи бялата точка. Минути по-късно попадение на Асен Дончев беше отменено заради засада на Морено.

Асен Дончев отново се оказа в центъра на събитията секунди по-късно, когато стреля силно с десния крак, но Иван Караджов изби топката. Браян Морено реализира в 75-ата минута за 3:0. В 80-ата минута Тунгара вкара от дузпа почетното попадение за Берое. Това е трети гол за Тунгара от началото на сезона. А до кроя на срещата имаше време и за още едно попадение. Домакините също получиха правото да изпълнят дузпа, а Иван Турицов вкара от бялата точка. Гарсес оформи крайния резултат в  минута. ЦСКА-София вече има 10 точки в актива си– колкото има и шампионът Лудогорец, разбил с 5:0 Спартак (Варна). Двата тима заемат първото и второто място в класирането. За хората на Саша Илич предстои и домакинство на Сейнт Патрикс в третия кръг на Лигата на конференциите. Берое записа втора загуба в шампионата и е на 11-а позиция с 4 точки.

ЦСКА-София - Берое 5:1

1:0 Маурисио Гарсес (5)

2:0 Дюкенс Назон (18)

3:0 Морено (75)

3:1 Тунгара (80-дузпа)

4:1 Турицов (90+4-дузпа)

5:1 Маурисио Гарсес (90+6)

Стартови състави:

ЦСКА-София: 1. Бусато, 16. Дончев, 4. Кох, 6. Петров, 5. Де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Вион, 10. Йомов, 8. Шопов, 27. Гарсес, 9. Назон.

Треньор: Саша Илич

Берое: 1. Караджов, 2. Стоянов, 3. Пиргов, 7. Мартинс, 8. Юсеин, 10. Тунгара, 14. Николов, 15. Динков, 16. Мечев, 17. Георгиев, 21. Рука.