Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
ЦСКА-София изскочи на върха след успех над Локо (Пд)
Автор: Стойчо Генов 23:04 / 27.05.2023Коментари (0)4664
©
Локомотив Пловдив продължи негативното си представяне и записа трета поредна загуба в плейофите от първата шестица. Черно-белите отстъпиха на ЦСКА-София с 0:1 в двубой от 33-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион “Българска армия" и бе ръководен от съдията Станимир Тренчев.

Юрген Матай (25) се разписаха за домакините.

Така възпитаниците на треньора Александър Томаш останаха с актив от 50 точки на 6-о място във временното класиране. Освен това пловдивчани прекъснаха успешната си серия от 4 поредни гостувания без загуба на "Армията (3 равенства и 1 победа). Локомотив остана единственият отбор, без отбелязан гол и без спечелена точка в плейофите. ЦСКА-София излезе временно на първо място с 80 точки.

"Армейците" откриха резултата в 25-ата минута след статично положение. Вион центрира от корнер към първа греда, където Туфегджич отклони с глава. Топката отиде при Юрген Матей, който от 1 метър я прати в мрежата за 1:0.

В 70-ата минута Лазар Туфегджич се озова на стрелкова позиция и отправи силен шут, при който топката рикошира в гредата.

Малко след това дойде най-скандалната ситуация в мача. След центриране в наказателното поле на домакините Димитър Илиев бе задържан, а след това и повален от Махмутович. След дълго разглеждане от VAR обаче реферът Станимир Тренчев получи сигнал да продължи играта.

Секунди преди последния съдийски сигнал Бисмарк Чарлс прати топката в мрежата зад вратаря Динко Хоркаш, но попадението бе отменено заради засада.