Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
ЦСКА-София изигра добър мач, но загуби в Разград
Автор: Цвети Христова 20:59 / 10.10.2022Коментари (0)9405
© Facebook
Шампионът Лудогорец победи като домакин ЦСКА-София с 2:1 в дербито на 13-я кръг на Първа лига. Разградчани откриха резултата още в деветата минута след попадение на Матиас Тисера. Той получи пас от Рик Джонатан и без проблем разстреля вратарят на "армейците“ Густаво Бусато за 1:0.

В 23-ата минута "червените" имаха претенции за дузпа, които обаче бяха подминати от Георги Кабаков. Гостите изравниха в 56-ата минута чрез Амос Юга, който получи пас от Тибо Вион. В 79-ата Якоб Пьотровски отбеляза за 2:1 в полза на шампионите.

Това е първо попадение за поляка с фланелката на Лудогорец. Двубоят тази вечер е осми пореден между двата тима, в който ЦСКА не успява да запише успех в Разград.

С тази победа Лудогорец се изкачи на втора позиция във временното класиране с актив от 26 точки, само на точка от лидера ЦСКА 1948. Хората на Любослав Пенев имат два мача повече от разградчани. ЦСКА-София остава на трето място в класирането с 25 пункта.