НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиСтатистики
Спортните новини: Днес (5) | Вчера (1)
Отборът на ЦСКА-София разгроми Берое и отново е лидер в Първа лига
Автор: Екип Sofia24.bg 16:27 / 12.02.2023Коментари (0)5834
ЦСКА-София разгроми Берое с 4:1 в Стара Загора в мач от 19-ия кръг на efbet Лига, предаде репортер на Sofia24.bg. Така столичния тим е на първа позиция във временното класиране, като има точка преднина пред втория Лудогорец. Любопитно е, че петте попадения паднаха през второто полувреме. Симеон Мечев реализира за домакините в 54-ата минута. Единственото ново попълнение на "червените" Тобиас Хайнц пък остана на пейката, а като титуляр започна Туфегджич. Домакините пък заложиха на голяма част от новите си попълнения. В стартовия съставав попаднаха Сана, Челич, Йорданов и дошлият под наем от Лудогорец централен защитник Енрике.

В 9-ата минута Трибуле стреля с левия крак, но Бусато улови. В 26-ата минута домакините поискаха дузпа за задържане на Трибуле от Юга в наказателното поле. Ситуацията бе прегледена с ВАР, като съдиите прецениха, че няма основание, да се отсъди 11-метров наказателен удар. Седем минути по-късно попадение на Трибуле бе отменено заради засада. Две минути след почивката столичани организираха добра атака. Де Нойер центрира отляво към Туфегджич, който стреля с глава, но Иван Караджов спаси. В 54-ата минута Мечев прати топката в мрежата за 1:0. Футболистът на домакините шутира от 30 метра, а вратарят на ЦСКА-София - Бусато, не реагира по най-добрия начин.

Новото попълнетие на "червените" Тобиас Хайнц се появи на терена в 61-ата минута, а две минуги по-късно стреля от дистанция, но след получения рикошет топката срещна гредата. ЦСКА-София стигна до изравнителното попадение в 71-ата минута, когато Брадли де Нойер реализира. Шест минути по-късно, Каресао стреля в гредата, но след това топката се озова в краката на Браян Морено, който я прати в мрежата за 2:1. В 85-ата минута Дюкенс Назон стреля, но Иван Караджов парира удара му, топката обаче се върна в краката на Назон, който при втория си опит бе точен за 3:1. Крайният резултат бе оформен от Иван Турицов, който бе точен от дузпа. В края на срещата пък Християн Петров бе изгонен с втори жълт картон, респективно червен. След успеха ЦСКА-София отново е на първата позиция с 47 точки, а Лудогорец е втори с 46 пункта.

Вижте в прикаченото видео радостта на футболистите на ЦСКА-София на стадиона в Стара Загора, след като победиха Берое с 4:1!

Стартов състав на ЦСКА-София: ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 2. Юрген Матей, 10. Маурисио Гарсез (80 - 19. Иван Турицов), 5. Брадли де Нойер, 7. Джонатан Линдсет, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион (61 - 14. Тобиас Хайнц), 11. Лазар Туфегджич (61 - 28. Браян Морено), 9. Дюкенс Назон (89 - 8. Станислав Шопов)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 28. Браян Морено, 23. Жираир Шагоян, 19. Иван Турицов, 26. Марселино Кареасо, 8. Станислав Шопов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 14. Тобиас Хайнц

Треньор: Саша Илич