Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
ЦСКА-София завърши с реми лагера в Турция
Автор: Цвети Христова 16:11 / 30.01.2023Коментари (0)6053
© Facebook
ЦСКА-София приключи зимния си подготвителен лагер в Турция с равенство срещу казахстанския Шахтьор Караганда. Контролата в Анталия завърши при резултат 3:3. В 37-ата минута Максим Галкин откри с далечен шут. Три минути преди почивката Чогадзе стреля от свободен удар, но Бусато улови топката.

Втората част започна със страхотен шанс за Шахтьор. Казахстанският тим организира много добра атака, при която Татабаев излезе очи в очи с Бусато, но не успя да го преодолее. В 57-ата минута пред "червените" се откри най-чистото положение за отбелязване на гол. Дюкенс Назон бе изведен зад отбраната на казахстанците, ноне успя да преодолее вратаря на Шафьор.

Назон все пак успя да прати топката в мрежата на противниковия тим няколко минути по-късно, когато българският тим получи правото да изпълни дузпа. Нападателят бе точен от бялата точка за 1:1. В 70-ата минута новото попълнение Тобиас Хайнц имаше добра възможност да открие головата си сметка за българския тим. Нападателят получи около точката на дузпата, стреля с левия крак, но вратарят спаси. В следващата атака отново Назон бе в центъра на събитията, след като стреля в гредата. Джонатан Линдсет с удар по диагонала реализира за 2:1 в 71-ата минута. В 73-ата минута Тибо Вион получи втория си жълт картон и трябваше да напусне терена. На негово място в игра се появи Дауда Бамба, като "червените" все пак останаха с 11 души на телена.

Десет минути преди края на контролата Муртазаев изравни резултата, а пет минути по-късно Амос Юга си отбеляза автогол. В последната минута на срещата Хайнце реализира за крайното 3:3.

Стартов състав на ЦСКА-София: 1 Бусато, 6 Петров, 2 Матай, 21 Юга, 5 Де Нойер, 3 Жеферсон, 5 Вион, 14 Хайнц, 7 Линдсет, 27 Гарсес, 9 Назон.