Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
ЦСКА-София представи футболистите пред феновете и победи в последната си контрола
Автор: Екип Sofia24.bg 23:09 / 05.07.2022Коментари (0)10274
© cska.bg
ЦСКА победи Спортист (Своге) с 2:0 в последната си контрола преди началото на новия сезон в Първа лига. Преди срещата на стадион "Българска армия“ бе представен и отборът на "червените". Младокът Марк-Емилио Папазов даде аванс на домакините в 41-ата минута, когато се възползва от грешка на вратаря на Спорист и вкара с глава. Десет минути след началото на второто полувреме Маурисио Гарсез засече центриране на Асен Дончев и удвои.

В 41-ата минута Калоян Кръстев се пребори за една топка в наказателното поле и стреля много красиво със задна ножица. Вратарят на гостите спаси топката, но тя рикошира в гредата. Кълбото попадна в Станислав Шопов, който стреля от 7-8 метра, но вратарят на Спортист пак спаси. Топката в крайна сметка бе изчистена, но и бързо загубена. Така последва центриране отдясно, вратарят сбърка, като изпусна топката, а Марк-Емилио Папазов с глава я прати в мрежата за 1:0. В 55-ата минута Асен Дончев центрира в наказателното поле, където Маурисио Гарсез с коляно вкара за крайното 2:0.

Стартов състав на ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (к), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 14. Калоян Кръстев

Резерви: 12. Алекс Божев (в), 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 10. Георги Йомов, 13. Галин Минков, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Митко Митков, 20. Йоан Бауренски, 22. Енес Махмутович, 23. Радослав Живков, 26. Мартин Смоленски, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено, 29. Росен Маринов

Старши треньор: Саша Илич