Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
ЦСКА-София с нулево равенство в Скопие, "червените" бяха с човек повече на терена през второто полувреме
Автор: Цвети Христова 20:28 / 21.07.2022Коментари (0)8903
© БГНЕС
Македония (Гьорче Петров) и ЦСКА-София завършиха наравно 0:0 в първи мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите, предаде репортер на Sofia24.bg. Така след нулевото равенство в Скопие, развръзката остана за реванша в София. Двубоят на базата "Петър Милошевски" в столицата на РСМ започна в 18:30 часа българско време. В 18-ата минута ЦСКА-София организира първата си по-опасна атака пред вратата на домакините.

Тибо Вион центрира добре от ъглов удар, топката попадна в Жеферсон, който от няколко метра не успя да я прати в мрежата. Шест минути преди края на полувремето нападателят Дюкенс Назон шутира силно с левия крак, но неточно. В 42-ата минута Адем от домакините стреля, но топката не попадна в очертанията на "червената" врата.

Малко преди почивката Матеу Лемос от Македония (Гьорче Петров) беше изгонен, след като влезе по-остро в краката на Енес Махмутович. Реферът Брам ван Дрийше от Белгия пък му посочи пътя към съблекалните.

На почивката треньорът на столичния тим - Саша Илич, извади Маурисио Гарсес, а на негово място в игра се появи Лазар Туфегджич. В 50-ата минута домакините реализираха гол, но съдията свири нарушение срещу Иван Турицов и попадението не беше зачетено. В 58-ата минута ЦСКА-София организира най-добрата си атака от началото на двубоя. Брадли Де Нойер подаде към непокрития Тибо Вион, който комбинира с резервата Лазар Туфегджич. Сърбинът стреля от движение, но Християн Стевковски блесна с важна намеса.  В 87-ата минута резервата Калоян Кръстев стреля неточно с глава.

Македония ГП - ЦСКА-София 0:0

Стадион: "Петър Милошевски" (Скопие)

Състав на ЦСКА-София:

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (капитан), 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 5. Брадли Де Нойер, 15. Тибо Вион (68' - 16. Асен Дончев) , 3. Жеферсон (59' -  21. Амос Юга), 8. Станислав Шопов, 27. Маурисио Гарсес (46' -  11. Лазар Туфегджич), 9. Дюкенс Назон (59' - 14. Калоян Кръстев), 26. Браян Морено (75' - 23. Радослав Живков​).

Треньор: Саша Илич