Спортните новини: Днес (5) | Вчера (1)
ЦСКА-София си тръгна с празни ръце от Норвегия
Автор: Екип Sofia24.bg 23:55 / 25.11.2021Коментари (0)4661
©
Бодьо/Глимт победи ЦСКА-София с 2:0. Това е осма загуба за армейците в европейските клубни турнири през нози сезон.

Домакините организираха бърза атака още в третата минута, когато Ботхайм шутира, но Бусато изби. В 6-ата минута Ботхайм пропусна на празна врата. Пет минути по-късно той отново стреля опасно, но покрай вратата.

В 20-ата минута Кайседо осъществи самостоятелен пробив и от аутлинията върна топката към Йомов, но той бе блокиран преди да успее да шутира.

Натискът на домакините даде резултат в 25-ата минута. Пелегрино центрира, а Брунстад Фрет прати топката в мрежата за 1:0.

В 45-ата минута Пелегрино остана сам срещу Бусато, но шутира покрай вратата.

Началото на второто полувреме бе доста по-равностойно, а в 45-ата минута ЦСКА-София стигна до два поредни корнера, след което последваха два удара към вратата на домакините.

Първо Кайседо стреля от въздуха, а след това Лам стреля с глава, но покрай вратата.

Малко по-късно Йомов изведе с отличен пас Кайседо зад отбраната на Бодьо/Глимт, но той не успя да отправи удар.

В 60-ата минута Кайседо бе оставен абсолютно непокрит на няколко метра пред вратата на норвежците, но ударът му с глава не затрудни Хайкин.

Стойчо Младенов направи три смени накуп, като в игра се появиха Яник Вилдсхуд, Федерико Варела и Карло Мухар, съответно на местата на Георги Йомов, Жеферсон и Амос Юга.

15 минути преди края на мача, Тимо Вион отправи точен удар, топката за първи път попадна в очертанията на норвежката врата, но вратаря на домакините спаси.

В 85-ата минута Ерик Ботхайм вкара дежурното си попадение за крайното 2:0.

В добавеното време на мача домакините удариха и греда.

За статистиката, това е първа загуба за ЦСКА-София в Норвегия в европейските клубни турнири.

Това е трета поредна победа за Бодьо/Глимт в европейските клубни турнири. Норвежкият тим е в серия от 22 мача без загуба във всички надпревари. Бодьо/Глимт е лидер в групата с 11 пункта, като норвежците имат 1 точка повече от втория Рома. Отборът на Бодьо/Глимт се класира за елиминационния етап на надпреварата.

Поражението остави ЦСКА-София на последното място в групата с една точка и катастрофална голова разлика от 1-10 кръг преди края. Армейците ще изиграят последния си европейски мач в София, а съперник е Рома.

Стартови състави:

Бодьо/Глимт: 12. Хайкин, 3. Сампстед, 18. Мое, 2. Лоде, 4. Хойбратен, 19. Брунстад Фет (23.Елиас Хаген 83'), 7.Берг,  10. Ветлесен (16.Конрадсен 46'), 9. Солбакен, 20. Ботхейм, 11. Пелегрино

Старши треньор: Кетил Кнутсен

ЦСКА-София: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей (жк), 29. Лам, 18. Мазику, 15. Вион, 21. Юга (жк) (34. Карлос Мухар 62'), 3. Жеферсон (5. Федерико Варела 62'), 10. Йомов (30. Яник Вилдсхут 62'), 9. Кайседо (жк) (14.Калоян Кръстев 82'), 8.Кери

Старши треньор: Стойчо Младенов

Стадион: "Аспмира", Бодьо, Норвегия

Рефер: Игал Фрид, Израел