НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиСтатистики
Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
ЦСКА-София победи Черно море, остава на второ място в класирането
Автор: Екип Sofia24.bg 16:18 / 12.12.2021Коментари (0)5391
ЦСКА-София победи Черно море с 2:0 в среща от 19-ия кръг на Първа лига.  Така армейците остават на второто място в класирането.

Мартин Дичев си отбеляза автогол в 20-ата минута при разбъркване пред вратата на гостите.

Първата ситуация пред една от двете врати се откри преди Яник Вилдсхут в 13-ата минута. Нидерландецът получи извеждащо подаване от Жорди Кайседо, но Иван Дюлгеров излезе и успя да избие топката в ъглов удар.

В 20-ата минута "армейците" поведоха в резултата. Яник Вилдсхут подаде топката на Йоан Баи, който стреля, но Дюлгеров успя да спаси. Отбитата топка обаче се удари в тялото на Мартин Дичев и влезе в мрежата на варненци.

В 27-ата минута Вилдсхут стреля технично, но вратарят успя да избие топката.

След половин час игра, Кайседо се откъсна сам срещу Дюлгеров, но стреля  покрай вратата.

Кайседо реализира с глава за 2:0 в последната минута на първата част. Положението беше разгледано от VAR заради евентуална засада, но такава нямаше и попадението беше зачетено.

Скучно второ полувреме предложиха двата отбора. Първата по-сериозна опасност дойде чак в 66-ата минута. Варненци организираха бърза атака, Василев получи отдясно в наказателното поле и отправи хубав удар, който обаче беше отразен от Димитър Евтимов.

В 78- ата минута ВАР отново влзе в употреба. Владко Дробаров и Калоян Кръстев водеха здрава битка в наказателно поле на гостите, като нападателят падна в наказателното поле. Първоначално реферът Никола Попов отсъди дузпа, а Иван Турицов дори застана зад бялата точка. Преглед на ситуацията с ВАР обаче накара съдията да промени решението си и да отмени дузпата.

Двубоят се игра в София на стадион "Българска армия".