Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Маурисио Гарсес дебютира с гол за победата на ЦСКА-София над Динамо (Москва)
Автор: Цвети Христова 17:50 / 28.01.2022Коментари (0)4935
© cska.bg
ЦСКА-София победи Динамо (Москва) с 3:1 в контролна среща, играна в турския курорт Белек. Столичани започнаха по-агресивно срещата и още в третата минута Карло Мухар стреля с глава покрай вратата на руснаците. В 11-ата минута Шимански изпълни пряк свободен удар, но изстрелът му премина над напречната греда. Пред Георги Йомов също се откри чистото голово положение, но ударът му попадна право в ръцете на стража на руснаците.

В средата на първото полувреме Вилдсхут направи добър индивидуален пробив, след което бе фаулиран от Лещук в наказателното поле, а главният съдия посочи  бялата точка. Иван Турицов реализира дузпата за 1:0.

В добавеното време на първата част "армейците" организираха добра атака. Греъм Кери изпълни майсторски пряк свободен удар, а вратарят на московчани със сетни усилия успя да избие топката в гредата, но при добавката Бисмарк Чарлс вкара за 2:0.

Второто полувреме започна равностойно, а Динамо успя да върне едно попадение.  "Сините" от Москва изпълниха ъглов удар на близката греда, а вратарят Димитър Евтимов, който влезе в игра след почивката, не прецени излизането си и топката спря в мрежата му.

Маурисио Гарсес дебютира с гол за "червените", след като оформи крайното 3:1 в 87-ата минута на мача.

Стойчо Младенов заложи на 11-те футболисти, на които се очаква да гласува най-голямо доверие през пролетния дял от шампионата в Първа лига. Единственият отстъстващ е голмайсторът на тима - Жорди Кайседо, който е ангажиран с националния си отбор. В състава се завърнаха Георги Йомов и Греъм Кери. Едно от новите попълнения на "червените" Маурисио Гарсес се появи в игра след почивката и отбеляза третия гол.

ЦСКА-София - Динамо (Москва) 3:1

1:0 Иван Турицов (24) дузпа

2:0 Бисмарк Чарлс (45)

2:1 Иван Ордец (61)

3:1 Гарсес (87)

Стартов състав на ЦСКА-София: 1. Бусато, 2. Матей (К), 4. Кох, 19. Турицов. 18. Мазику, 3. Жеферсон, 24. Мухар, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 10. Йомов, 17. Чарлс