Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Нулево равенство на "Армията": Две греди за ЦСКА, както и една за Ботев (Пд)
Автор: Стойчо Генов 20:05 / 19.05.2022Коментари (14)6112
© ПФК Ботев
ЦСКА-София и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от 31-ия кръг на efbet Лига. "Канарчетата" си осигуриха участието си в баража за Европа със спечелената точка в София. Така пловдивчани няма как да бъдат изместени в класирането от Черно море и ще приемат на своята база в "Коматево" Берое или ЦСКА 1948. Победителят от този сблъсък ще участва в турнира Лигата на конференциите.

С днешното равенство обаче ботевистите не успяха да сложат край на негативната серия и вече повече от 37 години нямат победа на "Армията".

Домакините започнаха много агресивно срещата и още във 2-ата минута Георги Йомов получи пас сам срещу вратаря Ханкич, но шутира силно в гредата. Най-добрата атака на жълто-черните дойде в 30-ата минута. Емануел Току напредна отдясно, преодолявайки Християн Петров и Тибо Вион. Последва пас наляво към връхлитащия в наказателното поле Тодор Неделев, който отправи силен удар с левия крак, но вратарят Евтимов спаси.

В 60-ата минута късметът отново покри гостите. След центриране от корнер Маурисио Гарсес засече с глава, но топката за втори път срещна гредата зад вратаря Ханкич.

Три минути преди края гредата спаси и ЦСКА-София. Емануел Току получи топката пред наказателното поле, нахлу отляво и отправи силен диагонален шут, но в страничния стълб.

Стартови състави:

ЦСКА-София: 25. Евтимов, 19. Иван Турицов, 4. Кох, 3. Жеферсон, 6. Петров, 15. Вион, 5. Варела, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо, 10. Йомов, 24. Мухар

Ботев (Пд): 13. Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Мартенс, 8. Тодор Неделев, 10. Току, 11. Бароан, 15. Етоо, 22. Рабеи, 24. Роберто Пунчец, 26. Лейн