Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Йомов вкара директно от корнер за победата на ЦСКА-София в Турция
Автор: Екип Sofia24.bg 12:40 / 31.01.2022Коментари (0)4956
ЦСКА-София прегази Шахтьор (Караганда)  с 5:1 в контролна среща. Хората на Стойчо Младенов допуснаха изоставане в резултата още в началните минути, но след това отбелязаха пет безответни попадения.

Още в 5-ата минута Шахтьор поведе с гол на Никола Косталюк. До попадението се стигна след чудесно центриране на Тимур Досмангабетов от левия фланг, Косталюк беше изпуснат от защитата и с глава отбеляза за 0:1.

Много бързо българският тим възстанови равенството чрез Амос Юга. Греъм Кери изпълни фаул, топката срещна горната греда, а Амос Юга я прати в мрежата.

В 23-ата минута Георги Йомов отбеляза директно от корнер за 2:1, а в 31-ата минута отново той реализира третото попадение за "червените" в мача.

В добавеното време на първото полувреме се стигна и до четвърти гол. Амос Юга беше оставен непокрит на втора греда и стреля от въздуха, като първоначално ударът му беше отразен от стража Игор Цуприков. Главният съдия обаче видя, че топката е преминала голлинията с пълния си обем и зачете попадението.

През второто полувреме столичани отбелязаха още две попадения. В 62-ата минута "армейците" получиха правото да изпълнят дузпа, след като Турицов беше съборен в наказателното поле. Зад топката застана именно Турицов, който реализира за 5:1.

ЦСКА - София - Шахтьор 5:1

0:1 Никола Косталюк (5)

1:1 Амос Юга (13)

2:1 Георги Йомов (24)

3:1 Георги Йомов (31)

4:1 Амос Юга (45+1)

5:1 Иван Турицов (62) дузпа

ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай (к), 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов, 17. Бисмарк Чарлс.