Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Кайседо донесе победата на ЦСКА-София, изгониха Стойчо Младенов и Мухар
Автор: Цвети Христова 22:44 / 02.04.2022Коментари (0)5976
© Антон Узунов
ЦСКА-София прекъсна негативната си серия от три шампионатни мача без победа и отбелязан гол, след като победи Берое с 1:0. Двубоят от 25-ия кръг на Първа лига се игра на ст. "Българска армия" в София. Единственото попадение реализира Жорди Кайседо в 53-ата минута.

"Червените" доиграха сблъсъка с 10 човека след директен червен картон на Мухар в 81-ата минута, преди това, но от треньорската скамейка бе изгонен и Стойчо Младенов. Наставникът бе отстранен за разправия, реплики и навлизане на терена след съдийско отсъждане за нарушение в полза на гостите.

Столичани започнаха по-активно и в 7-ата минута Кайседо стреля с глава, но Ганев улови. Заралии отговориха 120 секунди по-късно с удар на Лебон от 20 метра, който обаче попадна в ръцете на Бусато. В 19-ата минута Баи шутира, но топката мина покрай дясната греда. В 42-ата минута Кайседо стреля от трудна позиция с глава, но топката не попадна в очертанията на вратата. Гостите отговориха с бърза контраатака, която бе завършена от Фал, но Бусато улови топката. В 45-ата минута Берое се възползва от грешка на "червената" отбрана и осъществи бърза атака, която завърши с опасен изстрел на Мечев, който Бусато улови.

През второто полувреме падна единственото попадение в тази среща. ЦСКА-София откри резултата, след като Кайседо прати топката в мрежата. В три последователни шампионатни срещи хората на Стойчо Младенов не успяха да се разпишат, така че Кайседо сложи край на "червената" голова суша.

В 56-ата минута пък Мариани центрира, а Кох за малко не си вкара автогол при опит да изчисти топката. Пет минути по-късно Ивайло Стоянов изгони наставника на домакините Стойчо Младенов за бурна реакция, придружена с реплики. Специалистът дори влезе на терена, за да оспорва съдийско отсъждане.

В 65-ата минута Кайседо прати топката за втори път в мрежата на Берое, но попадението бе отменено заради засада. В 81-ата минута Мухар направи грубо  нарушение срещу Мариани, за което получи директен червен картон.

Собственикът на ЦСКА-София Гриша Ганчев и легендата Христо Стоичков бяха сред зрителите на стадион "Българска армия".

ЦСКА-София - Берое 1:0

1:0 Жорди Кайседо (53)

Стартови състави:

ЦСКА - София: 1. Бусато, 19. Турицов, 4. Кох, 29. Лам, 15. Вион, 3. Жеферсон, 24. Мухар, 5. Варела, 7. Баи, 10. Йомов, 9. Кайседо

Берое: 33. Ганев, 5. Юсеф, 7. Генов, 10. Юсеин, 11. Фал, 15. Динков, 16. Мечев, 18. Мариани, 20. Фуртадо, 21. Лебон, 43. Джонатан