ЦСКА-София загуби и от Рома, "червените" изпратени с аплодисменти от феновете
Автор: Екип Sofia24.bg 21:46 / 09.12.2021Коментари (0)4911
© Инстаграм
ЦСКА-София загуби от Рома с 2:3 в двубой от Лигата на конференциите.

В 15-ата минута Рома излезе напред в резултата. Рик Карсдорп подаде на Тами Ейбрахам и за нападателя не представляваше никаква трудност да насочи топката в опразнената врата.

В 19-ата минута Йоан Баи центрира от корнер, но Жорди Кайседо нанесе слаб удар, който не затрудни Даниел Фузато.

В 34-ата минута Борха Майорал с много технично изпълнение удвои резултата.

Тами Ейбрахам вкара второто си попадение в мача и трето за Рома в 53-ата минута.

ЦСКА успя да върне едно попадение в 75-ата минута. Йоан Баи навлезе в наказателното поле и подаде на резервата Чатакович, който с удар в долния десен ъгъл вкара за 1:3.

В добавеното време на срещата Вилсдхут с майсторски шут прати топката в мрежата за крайното 2:3.

Така ЦСКА завърши участието си на четвърто място в групата на новосформирания европейски клубен турнир с една спечелена точка. Рома излиза от групата като лидер. "Вълците" са с актив от 13 точки, с 1 повече от Бодьо/Глимт, който остава на второто място. Трети е Зоря (Луганск) със 7 пункта.

Съставите на двата отбора:

ЦСКА-София: Бусато, Пламен Гълъбов, Юрген Матей /к/, Томас Лам, Брадли Мазику, Тибо Вион (63 - Хамза Чатакович), Жеферсон, Карло Мухар, Георги Йомов (46 - Яник Вилдсхут), Йоан Бай, Жорди Кайседо (63 - Калоян Кръстев)

Треньор: Стойчо Младенов

Рома: Даниел Фузато, Ибанес, Мараш Кумбула, Джанлука Манчини /к/, Рик Карсдорп, Матиас Виня, Жордан Верету, Браян Кристанте, Едоардо Бове (57 - Гонсало Вияр), Борха Майорал (67 - Николо Заниоло (85 - Ебрима Дарбо), Тами Ейбрахам (67  Елдор Шоморудов)

Треньор: Жозе Моуриньо