Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Левски с равенство в контрола, тежка контузия помрачи срещата
Автор: Екип Sofia24.bg 21:47 / 27.09.2022Коментари (0)10271
© Фейсбук
Левски не успя да спечели домакинството си на Спортист (Своге) в контролна среща, която завърши 1:1. Това бе втора проверка за "сините" в паузата за националните отбори след победата с 4:0 над Левски (Карлово) в неделя.

Уелтън откри резултата с удар покрай вратаря Ивайло Василев в 17-ата минута, а Владимир Семерджиев изравни с глава в 26-ата. Тежка контузия получи Стефан Стефанов от гостите. Той бе фаулиран грубо от младия вратар на "сините" Иван Андонов, който получи червен картон.

Двубоят бе прекъснат за около 10 минути, а играчът на Спортист бе изведен с линейка. По-късно стана ясно, че той е с фрактура на десния крак. От "синия" 'клуб съобщиха, че ще поемат разходите за операцията на Стефан Стефанов.

Ето какво написаха от ПФК Левски:

"Ръководството, спортно-техническия щаб, футболистите и служителите на ПФК Левски пожелават бързо възстановяване и завръщане на терена на полузащитника на Спортист (Своге) Стефан Стефанов, който получи контузия по време на контролната среща между двата отбора.

ПФК Левски ще поеме разходите по операцията и възстановяването на Стефан Стефанов".

За Левски предстои гостуване на Берое при подновяването на първенството. Мачът от 12-ия кръг е на 3 октомври (понеделник) от 20:00 часа в Стара Загора.