Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
Филип Кръстев донесе победата на Левски в Малта, халфът пропусна дузпа
Автор: Екип Sofia24.bg 22:43 / 04.08.2022Коментари (0)9885
© Десислава Комарова
Левски направи сериозна крачка към плейофите в Лига на конференциите. "Сините" победиха с 1:0 като гост Хамрун Спартанс в първи мач от третия предварителен кръг на турнира. Победното попадение в срещата вкара Филип Кръстев в петата минута на добавеното време. Халфът пропусна дузпа в началото на двубоя, когато ударът му срещна гредата. Реваншът е на 11 август на стадион "Георги Аспарухов" в София.

Срещата започна с добра възможност за "сините", след като Уелтън отправи удар, но след рикошет топката излезе в корнер. В 8-ата минута Георги Миланов изведе Уелтън сам срещу Хенри Бонело, но бразилецът стреля в тялото на вратаря.

В 10-ата минута столичани получиха право да изпълнят дузпа. Филип Кръстев стреля от бялата точка, но топката срещна дясната греда. В 20-ата минута Уелтън отправи удар, който мина покрай вратата. В 38-ата минута "сините" пропуснаха нова възможност за отбелязване на гол. Цунами стреля с глава, но топката прелетя покрай вратата на Бонело.

В 44-ата минута Хосе Кордоба фаулира Джони отдясно на наказателното поле. Домакините получиха плавото да изпълнят пряк свободен удар, а зад топката застана Роко Прша. Хърватинът отправи силен удар, който Николай Михайлов успя да избие.

Домакините бяха по-активни в началните минути на второто полувреме. След час игра Николай Михайлов блесна с още едно майсторско спасяване. Додо отправи силен удар, но капитанът на "сините" спаси.

Столичани отговориха с бърза атака, но Уелтън стреля над вратата. В 72-ата минута малтийците поискаха дузпа за нарушение срещу Стив Борг след центриране от корнер. Главният съдия обаче не уважи претенциите на домакините. В 79-ата минута Марин Петков опита удар, но топката прелетя над вратата. В последните секунди на срещата Филип Кръстев реализира и донесе победата на Левски.

Състав на Левски: 13. Николай Михайлов /капитан/, 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 2. Жереми Петрис, 6. Цунами, 7. Георги Миланов (80 - 8. Андриан Краев), 30. Филип Кръстев, 17. Уелтън, 18. Роналдо (78 - 88. Марин Петков), 20. Билал Бари (80 - 14. Илиян Стефанов).

Треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Вили Делажо