Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Нулево реми на "Герена", Левски без победа в 11 поредни срещи в Първа лига
Автор: Цвети Христова 20:03 / 28.02.2023Коментари (0)6241
© ПФК Лудогорец
Отборите на Левски и Лудогорец завършиха 0:0 в последната среща от 21-ия кръг на Първа лига. След поделените точки шампионите вече изостават на три от лидера в първенството ЦСКА-София. "Сините" остават на седма позиция и са на три точки от първата шестица. Наставникът на столичния тим пусна в игра като резерва и новото допълнение Джевад ел Джамили. Левски записа нов негативен рекорд в историята си. Това е 11-ата поредна среща на тима в първенството, в която футболистите на Станимир Стоилов нямат победа.

В 47-ата минута Игор Тиаго изведе Десподов сам срещу Пламен Андреев. Капитанът на Лудогорец се опита да прехвърли вратаря, но прехвърли и вратата на домакините. В 51-ата Ивелин Попов овладя пред наказателното поле на шампионите и реши да шутира, но Франко Русо с крак спаси вратата на гостуващия тим.

В следващите минути играта бе равностойна, но липсваха чисти положения пред двете врати. В добавеното време на мача Левски беше близо до това да отбележи гол и да спечели сррещата. Резервата Марин Петков обаче не успя да протегне крак, за да засече топката във вратата. Така двата отбора поделиха точките на стадион "Георги Аспарухов". Това е 21-и пореден мач за Левски без победа срещу Лудогорец за първенство.

Съставите на двата отбора:

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Сонко Сундбург, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Роналдо (73 - Асен Чандъров), Ивелин Попов (73 - Джавад Ел Джемили), Уелтън (85 - Марин Петков), Рикардиньо (64 - Илиян Стефанов)

Лудогорец: Серджио Падт, Пипа, Франко Русо, Оливие Вердон, Антон Недялков - Якуб Пьотровски (60 - Мануел Кафумана-Шоу), Педро Нареси (71 - Домоник Янков)- Кирил Десподов, Нонато (71 - Клод Гонсалвеш), Спас Делев (71 - Рай Насименто), Игор Тиаго.