Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Левски победи Ботев във Враца, но загуби Сундберг за мача с Лудогорец
Автор: Цвети Христова 23:19 / 28.08.2022Коментари (0)9300
© Sportal.bg
Левски победи като гост Ботев (Враца) с 2:0 в мач от осмия кръг на първенството. Така "сините" се изкачиха на седмо място във временното класиране на българската футболна efbet Лига с актив от 12 точки. Левскарите обаче са и с два мача по-малко. Ботев (Враца) е на 12-о място със седем точки. Първото попадение падна в 30-та минута, когато Филип Кръстев центрира в наказателното поле от ъглов удар и Андриан Краев реализира с глава.

Сантиаго Монтоя от отбора на домакините пък си изкара два жълти картона през първата част и в 42-та минута бе изгонен за нарушение срещу Филип Кръстев.

Георги Миланов и Кръстев пропуснаха по още едно положение за Левски, а Меси Биатумусока едва не си отбеляза автогол през второто полувреме след остро центриране на Цунами. Йохан Валбуена и Диего Фераресо пък стреляха неточно за домакините.

В 82-та минута Филип Кръстев изведе Уелтън зад гърба на защитата, бразилецът подаде за Ивелин Попов, който пък буквално заложи нопката за Илиян Стефанов, който вкара за крайното 2:0. Минута преди края на редовното време Сонко Сундберг също получи червен картон заради глупаво действие на аутлинията, при което удари Мирослав Маринов в главата. Заради получения картон Сундберг ще пропусне финала за Суперкупата на България срещу Лудогорец.

Състави на двата отбора:

Ботев: 76. Красимир Костов, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 10. Сантиаго Монтоя, 14. Мартин Атанасов, 20. Меси Биатумусока, 22. Петър Кепов, 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гавраилов, 88. Йохан Валбуена, 91. Венцислав Христов (64- 15. Мирослав Маринов)

Треньор: Росен Кирилов

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 6. Вендерсон Цунами, 7. Георги Миланов (74- 10. Ивелин Попов), 8. Андриан Краев, 17. Велтон, 18. Роналдо (90- 5. Келиан ван дер Каап), 19. Билал Бари (63-14. Илиян Стефанов), 23. Ноа Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев (90- 27. Асен Митков), 33. Хосе Кордоба

Треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Георги Гинчев