Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Ирландци шокираха ЦСКА-София на стадион "Васил Левски"
Автор: Екип Sofia24.bg 22:12 / 04.08.2022Коментари (0)11333
© Антон Узунов
ЦСКА-София загуби от Сейнт Патрикс Атлетик с 0:1 в първи мач от третия квалификационен кръг от турнира Лига на конференциите. Серж Атакий вкара за победата в 87-ата минута. Срещата започна равностойно, като и двата отбора организираха интересни атаки. При една от добрите "червени" акции към противниковата врата, Маурисио Гарсес стреля по земя, вратарят първо улови, а след това изпусна топката, но бранителите пред него се намесиха решително.

В последната минута от редовното време Амос Юга стреля неточно. След час игра ирландците поискаха дузпа, след като претендираха, че Брадли Де Нойер е играл с ръка в наказателното поле. В 64-ата минута гостите удариха и греда. В 70-ата минута "армейският" капитан Юрген Матей стреля с глава, но неточно.

Серж Атакий реализира в 87-ата минута победното попадение за гостуващия тим. Асен Дончев върна лошо топката към Бусато, а резервата Серж Атакий успя да пресече топката, след което преодоля вратаря на "червените“ и прати топката в мрежата. Реваншът е след седмица в Ирландия.

Ето на кои футболисти заложи Саша Илич: 1. Густаво Бусато - 5. Брадли Де Нойер, 2. Юрген Матей (к), 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев - 8. Станислав Шопов, 21. Амос Юга, 15. Тибо Вион - 11. Лазар Туфегджич, 9. Дюкенс Назон, 27. Маурисио Гарсес.