Спортните новини: Днес (0) | Вчера (7)
Левски прегази Хебър в дебюта на Ивелин Попов
Автор: Екип Sofia24.bg 23:27 / 20.08.2022Коментари (0)9362
Левски разгроми Хебър с 4:0 в среща от 7-ия кръг на efbet Лига. “Сините" вкараха три гола до почивката за радост на феновете, които бяха на трибуните на стадион "Георги Аспарухов". Цунами откри резултата в 38-ата минута, а Филип Кръстев удвои в 41-ата. Марин Петков пък беше точен от дузпа в добавеното време на първата част. Георги Миланов се разписа в 54-ата минута след асистенция на Ивелин Попов, записал първи минути с екипа на родния си клуб в първенството. В 38-ата минута Левски поведе, след като Сундберг центрира, а Цунами вкара за 1:0.

Две минути по-късно Филип Кръстев с майсторско изпълнение от пряк свободен удар удвои преднината на столичани с третото си попадение за сезона. В края на полувремето Чаворски игра с ръка в наказателното поле на Хебър. Реферът Красен Георгиев прегледа ситуацията на повторение и посочи бялата точка, а Марин Петков превърна отсъдената дузпа в гол.

На почивката Станимир Стоилов направи три смени. В игра се появиха Георги Миланов, Билал Бари и Ивелин Попов, който дебютира със синята фланелка в шампионата. В 54-ата минута Ивелин Попов подаде към Георги  Миланов, който реализара за 4:0. Роналдо пък удари греда в 59-ата минута.

Победата е трета от четири мача за отбора на Левски, който вече има девет точки. "Сините" изостават на шест точки от лидера Черно море, но имат и два мача по-малко от "моряците". Хебър (Пазарджик) има шест пункта в актива си след пет загуби от седем срещи в елита.

Левски - Хебър 4:0

1:0 Цунами (38)

2:0 Кръстев (41)

3:0 Петков (45+1)

4:0 Миланов (54)

Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан КраевИлиян СтефановФилип Кръстев, Уелтън, Роналдо, Марин Петков.

Хебър: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Осира Корнел, Пламен Крумов, Хлеб Бухал, Мауро Серкейра, Георги Търтов, Клаудио Бонани, Емануил Манев, Октай Хамдиев, Тодор Чаворски.