Спортните новини: Днес (7) | Вчера (1)
Левски се завърна с победа в Европа, Уелтон и Бари вкараха на ПАОК
Автор: Цвети Христова 21:54 / 21.07.2022Коментари (0)9801
Левски победи ПАОК с 2:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, предаде репортер на Sofia24.bg. Уелтон бе точен в 41-ата секунда на мача, а Билал Бари удвои в 19-ата минута. Мечтаното начало на срещата стана възможно, след като Уелтон вкара гол от съблекалнята. Още в 41 секунда на срещата бразилецът прехвърли майсторски Котарски и взриви пълните трибуни на стадион "Георги Аспарухов".

Капитанът Николай Михайлов изрита топката от своята врата и я изпрати пред тази на гръцкия тим. Бранителят на ПАОК- Янис Каргас, който е бивш футболист на Левски, направи неволно голова асистенция за Уелтон, след като върна топката назад с глава. В 19-ата минута Билал Бари удвои резултата след бърза контраатака. Левски организира много добра атака в 37-ата минута, когато Бари с глава подаде към Роналдо, който стреля от малък ъгъл, но Котарски демонстрира котешки рефлекс и спаси. Филип Кръстев шутира минута по-късно, но вратаря на ПАОК отново се намеси отлично. В 62-ата минута Уелтон стреля технично, но и много неточно.

Феновете на Левски си припомниха незабравимите вечери от "Синята приказка". Привържениците дълго време скандираха имената на Станимир Стоилов, Наско Сираков и Николай Михайлов, който с решителните си намеси на няколко пъти  запази "синята" мрежа суха.

Припомняме, че Левски има наложено наказание от УЕФА и сериозна част от сектор “В" бе затворен. Това са около 3 000 места. Реваншът е в Солун след седмица. Наставникът на “сините" Станимир Стоилов имаше доста проблеми с контузени играчи, което прави успехът още по-ценен и важен. Четирима квалитетни футболисти - Ивелин Попов, Цунами, Андриан Краев и Илиян Стефанов, пропуснаха срещата заради травми. Бранителят Килиан ван дер Каап пък започна като титуляр, като игра на инжекции.

Кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов изгледа срещата от трибуните на стадион "Георги Аспарухов". Бербатов, който е бивши футболист на ЦСКА и ПАОК призна преди ден, че ще подкрепя Левски при завръщането на "сините“ в евротурнирите. Новият национален селекционер - Младен Кръстаич, както и хората от неговия щаб, също присъстваха на мача.

Левски - ПАОК 2:0

1:0 Уелтон (1)

2:0 Бари (18)

Титулярен състав на Левски: 13. Николай Михайлов (капитан), 33. Хосе Кордоба, 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 22. Патрик-Габриел Галчев, 30. Фибип Кръстев, 7. Георги Миланов, 2. Жереми Петрис, 17. Уелтон, 19. Билал Бари, 18. Роналдо.

Резерви: 1. Пламен Андреев (вратар), 71. Антоан Стоянов, 4. Нейтън Олдър, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков.

Старши треньор: Станимир Стоилов