Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Рикардиньо блести за нова победа на Левски в Дубай
Автор: Цвети Христова 22:04 / 25.01.2023Коментари (0)8251
© DIEMA SPORT
Левски победи с 2:0 латвийския Рига на лагера си Дубай, който е част от подготовката за пролетния полусезон в Първа лига. Двете попадения за "сините" отбеляза новото попълнение Рикардиньо. Преди 3 дни столичани отново играха с Рига, като тогава пак бразилецът бе в центъра на събитията, като отбеляза два гола. Следващата контрона на Левски е в събота, 28 януари, срещу шампиона на Малайзия Джохор.

Първата интересна ситуация се откри след само 60 секунди игра. Рикардиньо се пребори с бранител, след което центрира в наказателното поле, но Рихартс Матревич улови кълбото. В 8-ата минута Уелтън направи мощен пробив по левия фланг, справи се с бранител и шутира с десния крак, но право в ръцете на стража.

В 11-ата минута Илиян Стефанов бе изведен сам срещу вратаря, който се намеси решително, отразявайки изстрела му. В 24-ата минута Микаел Суйсало опита да изненада Николай Михайлов с удар по земя, но стражът улови. 12 минути след това Галчев центрира в наказателното поле, а Уелтън свали топката. Стефанов и Рикардиньо не успяха да нанесат удар. Две минути падна първият гол в мача. Уелтън намери Илиян Стефанов, който не се забави и стреля силно по земя към далечния ъгъл, Матревич изби, но кълбото попадна в краката на Рикардиньо, който от близка дистанция реализира своя трети гол от началото на подготовката.

Секунди преди края на първото полувреме Роналдо елиминира Музинга и с успоредно подаване потърси Уелтън, но той не успя да отправи добър удар и не затрудни Матревич. На полувремето Николай Михайлов беше заменен от Пламен Андреев. Втората част започна при много силен дъжд, който затрудни и двата отбора.

В 53-ата минута "сините" направиха отлична атака, която завърши с удар на Асен Чандъров, който обаче бе блокиран от противников бранител. Последва ъглов удар, след който Сундберг с глава прати топката в аут.

Левски стигна до втори гол в 59-ата минута. Уелтън направи поредния пробив, който този път завърши с нарушение пред наказателното поле. Филип Кръстев отправи удар, който Матревич не успя да избие добре, а Рикардиньо се възползва от това и вкара втория си гол в срещата.

По-късно резервата Ивелин Попов шутира от близко разстояние, но топката профуча над вратата. В 78-ата минута Кендиш стреля, но за радост на Пламен Андреев топката прелетя на сантиметри от вратата. Малко по-късно Хосе Кордоба допусна грешка, Дъглас Аурелио се възползва от нея, но ударът му бе отразен от стража на Левски. В 89-ата минута "сините" организираха бърза контраатака, но ударът на Антоан Стоянов бе спасен от вратаря на Рига.

Лeвски: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 20. Асен Чандъров, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо.

Резерви: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 16. Преслав Бачев, 27. Асен Митков, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков, 99. Иван Андонов.