Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Левски с първа купа за сезона, трофеят "Георги Соколов" остава на "Герена"
Автор: Цвети Христова 19:55 / 25.06.2022Коментари (0)9790
© ЛЕВСКИ ТВ
Левски победи Академия Пандев с 3:1 в контролна среща, която се игра на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов". Така "сините" спечелиха трофея "Георги Соколов", който е посветен на 80-годишнината от рождението на една от емблемите на клуба - Георги Соколов. Още в 6-ата минута "сините" стигнаха до първия гол. Уелтон се измъкна по левия фланг, подаде успоредно на голлинията и Роналдо вкара за 1:0.

Това е трето попадение за бразилеца от началото на подготовката. В 10-ата Ивелин Попов получи травма и бе заменен от Билал Бари. В 26-ата минута Уелтон се опита да счупи напречната греда с мощен удар. През втората част добрата игра на левскарите продължи. Уелтон на два пъти беше близо до трети гол.

В 65-ата минута Марин Петков опита изстрел от далечна дистанция, но право в ръцете на вратаря. Пет минути по-късно след изпълнение на корнер на Асен Митков, Краев игра с глава на два пъти, като в крайна сметка Билал Бари реализира за 3:0. Братът на Горан Пандев - Саша, реализира почетното попадение за гостите от РСМ. Известно е, че Левски вече изигра две проверки през лятото. В първата от тях "сините" завършиха наравно 1:1 с новака в елита Септември (София). Във втората среща Левски победи Пирин (Благоевград) с 2:1, като новото попълнение Роналдо отбеляза два гола.

Левски - Академия Пандев 3:1

1:0 Роналдо (6)