Отборът на Локомотив (София) стартира лятната си подготовка с едно ново попълнение. Бразилецът Карлос Франка е атакуващ полузащитник. Новият старши треньор на столичани Станислав Генчев събра футболистите си на първо занимание на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда". Тренировката пропусна португалецът Селсо Рапосо. Той обаче не е получил разрешение от ръководството да пропусне заниманието.

От 9 до 17 юни "червено-черните" ще проведат подготвителен лагер в Трявна. Към момента са ясни четири от контролите, които "железничарите" ще изиграят.

На 18 юни Локомотив (София) ще се изправи срещу Литекс, като срещата ще се играе на стадион "Локомотив". На 25 съперник на локомотивци ще бъде ЦСКА 1948, а мачът ще бъде в село Рилци. Три дни по-късно тимът на Станислав Генчев ще премери сили с Левски в Самоков, а за 2 юли е предвидена контрола със Септември (София) на стадион "Локомотив“.