Спортните новини: Днес (4) | Вчера (3)
Славия загуби от руснаци в контрола
Автор: Цвети Христова 17:10 / 30.01.2023Коментари (0)10584
© Facebook
Славия загуби от руския Факел Воронеж с 1:2 в контролна среща от подготвителния лагер в Турция. Попадението за "белите" беше дело на Борис Димитров в 57-ата минута. Централният нападател засече с глава центриране отдясно на Ертан Томбак. Резултата откри Акбашев в 7-ата минута, а победата за руснаците донесе Марков, който реализира второ попадение за своя тим в 67-ата минута.

Преди попадението за Славия Димитров нацели гредата. Гол пък на Роберто Райчев в 81-ата минута беше отменен заради засада. Удари на Райчев и на два пъти на Валентин Петров бяха отразени от руския страж.

През втората част на няколко пъти резервният вратар на "белите" Николай Кръстев спаси вратата на Славия от нови попадения, а веднъж и гредата помогна на "белите". На 31 януари е последната контрола на Славия срещу Оренбург.

Стартов състав на Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 77. Георги Вълчев, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов, 15. Валентин Петров, 22. Дарко Тасевски, 8. Емил Стоев, 7. Роберто Райчев, 29. Борис Димитров