Спортните новини: Днес (0) | Вчера (7)
Кристиан Добрев донесе победата на Славия над Локомотив (София)
Автор: Цвети Христова 08:36 / 03.09.2022Коментари (0)10069
Славия победи Локомотив (София) с 2:1 в столичното дерби от 9-ия кръг на Първа лига Лига. "Белите" допуснаха гол още в 9-ата минута, но успяха да обърнат нещата в своя полза с два гола на Кристиан Добрев след почивката. Със спечелените три точки Славия се изкачи на 6-о място в класирането с 15 пункта. Локомотив  (София) е 9-и с три точки по-малко от "белите".

В 9-ата минута след центриране в наказателното поле Божидар Кацаров нанесе удар с глава, а Ертан Томбак вкара топката в собствената си врата.

В 21-ата минута Антонио Вутов пробва прехвърлящ удар от центъра, но вратарят Светослав Вуцов майсторски изби. В 43-ата минута Галин Иванов изведе Тони Тасев в чиста позиция, но той стреля неточно в аут.

През втората част "белите" направиха пълен обрат. В 51-ата минута Кристиян Добрев преодоля вратаря Любенов за 1:1. В 64-ата минута Тони Тасев центрира  от ляво и Добрев с глава прати топката в мрежата за 2:1. В последната минута на добавеното време Димо Бакалов стреля, но защитник в бяло изчисти пред голлинията.

Славия - Локомотив София 2:1

Състави:

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Георги Вълчев, Кристиян Стоянов (71-Камело Нгуена), Галин Иванов (91-Ерол Дост), Кристиан Добрев (66-Емил Стоев), Тони Тасев (90-Христо Попадийн), Ахмед Ахмедов.

Треньор: Златомир Загорчич

Локомотив (Сф): Александър Любенов, Божидар Кацаров, Камен Хаджиев, Красимир Милошев, Алан Диас, Селсо Рапосо, Карлос Франса (46-Димо Бакалов), Симеон Славчев, Антонио Вутов, Димитър Митков (77-Илия Димитров), Мики Орачев.

Треньор: Станислав Генчев