Отборите на Локомотив София и Локомотив Пловдив завършиха при резултат 0:0 в железничарското дерби от efbet Лига. Мачът се игра на стадиона в "Надежда" в столицата. Почти половината отбор на гостите бе нашарен с жълти картони, а в 69-та минута Александър Василев получи второ предупреждение и бе отстранен от игра.
В 16-а минута беше регистриран и първият точен удар към една от двете врати. След центриране отдясно Преслав Боруков беше намерен на границата на малкото наказателно поле, а ударът му с глава беше спасен от Александър Любенов.
В 25-а миунта Бирсент Карагарен центрира добре от ъглов удар, но Боруков не насочи точно топката. Малко след това ВАР трябваше да се намесва, разглеждайки ситуация, при която имаше съмнения, че Милош Петрович е играл с ръка в собственото си наказателно поле след центриране от корнер на Антонио Вутов. До дузпа обаче не се стигна.
В 32-а минута столичните "железничари" отговориха с голям шанс. След ъглов удар Алан Диас стигна първи до топката, но Динко Хоркаш прояви майсторски рефлекс, за да извади положението.
Второто полувреме започна с шанс за тима на Александър Томаш, като Карагарен стреля от границата на наказателното поле в 46-ата минута, но топката рикошира в бранител на домакините. Малко след това Любенов трябваше да спасява нов удар на деветката на пловдивчани.
Пет минути след червения картон дойде нов шанс за гостите. Любенов с нова ключова намеса след страхотно спасяване на удар, отправен от Карагарен.
"Черно-белите" вече имат в актива си 13 точки, а "червено-черните" - 9.
Ето и съставите на двата тима:
Локомотив София: Александър Любенов, Камен Хаджиев, Ивайло Найденов, Алан Диас, Красимир Милошев, Матеус Роча, Селсо Рапосо, Антонио Вутов, Симеон Славчев, Димитър Митков, Карлос Фреирес
Локомотив Пловдив: Динко Хоркаш, Александър Василев, Райън Бидунга, Луан Да Силва, Матеус Да Силва, Димитър Илиев, Милош Петрович, Георги Каракашев, Бирсент Карагарен, Преслав Боруков, Евандро Фелипе

ЗАРЕЖДАНЕ...
Зареждане ...

20:03 / 15.08.2022
10256












Локо Пловдив 1926
на 16.08.2022 г.
Пловдивският любимец за поредна година продължава да носи радост на своите фенове. През последните 4-5 години Локомотив Пловдив се утвърди като постянна величина в БГ футбола. 3 купи, сребърни медали, участие в Европа, мачове с Тотнъм, Копенхаген, Страсбург, се превърнаха в нещо нормално за пловдивският гранд. Тази година отново започваме с прекрасни резултати, играта се подобрява от мач, на мач, собствениците са доста, доста заможни и надъхани да постигнат добри резултати, милеят за отбора което им личи във сяко едно действие. Направиха отлична селекци с 4ма бразилци, Диоп, Зебли и Каракашев. Отбора тепърва ще показва своите качества и своята сила. Томаш е прекрасен човек и треньор. Трибуна Бесика и стадиона се строят. Все прекрасни новини. Каква радост и гордост е да си фен на пловдивският любимец.....а индианците и стикстчо горките, една Пета, едни 6 бахура и 4 загуби и един равен и борба за последно място и Б група хахахаха
мангал от Шикера
на 16.08.2022 г.
уговорен мач .някой пак е играл тото
Стиксчо
на 16.08.2022 г.
Братя мюсулмани ! Къде сте ? Защо не коментирате мачът на любимия ни Велбъжд срещу локото ? А постоянно бахурлясвате в темите на жълтурите ? Някакви цигански комплекси ли ва гонят ? Алах акбар, саде велбъжд
локомотив пд
на 15.08.2022 г.
Хубава игра с положения но уви мал шанс.Момчета стига с тези евтини фалове. 6 картона за 10 нарушения .Останахме без защита.Само Локо пд.
Локо Пловдив 1926
на 15.08.2022 г.
Добре, добре, доволни сме. Продължаваме напред към първите места.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.