Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
Левски с четвърта поредна победа в първенството
Автор: Цвети Христова 22:11 / 08.04.2023Коментари (0)6008
© ПФК Левски
Левски победи като домакин Локомотив (София) с 1:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Филип Кръстев реализира победното попадение в добавеното време на първото полувреме. Веднага след гола си Кръстев спринтира към треньора на отбора Станимир Стоилов и го прегърна.

Над 5000 привърженици на “сините" дойдоха на “Герена", за да подкрепят любимците си с надеждата Мъри Стоилов да промени решението си. Името на Станимир Стоилов бе скандирано многократно от феновете. Мъри си тръгва в навечерието на голямото дерби с ЦСКА-София. Сухата статистика показва, че под ръководството на Стоилов - Левски е изиграл 62 мача, в които отбора има 34 победи, 16 равенства и 12 загуби. Пак под ръководството на Станимир Стоилов отборът спечели Купата на България, след като 13 години оставаше без трофей.

Попадение на "червено-черните" в 90-ата минута на Карлос Франса бе отменено заради засада.

След 12-ата си победа за сезона и четвърта поредна без допуснат гол - Левски е на четвъртото място в класирането, като изостава с четири точки от третия ЦСКА 1948, който е с мач по-малко.

За Локомотив това бе девета загуба за сезона, като тимът прекъсна серията си от две поредни победи. Отборът е на деветото място в класирането.

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев (к) – 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев – 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтън – 9. Риакрдиньо

Старши треньор: Станимир Стоилов

Локомотив (Сф): 1. Бубакар Гайе – 33. Алан Диас, 5. Дейвид Малембана, 89. Матеус Дуарте – 94. Юлиан Ненов, 26. Красимир Милошев (к), 44. Божидар Кацаров, 22. Ивайло Найденов - 39. Антонио Вутов - 29. Станислав Костов, 11. Карлос Франса.

Старши треньор: Станислав Генчев