Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Локо (Сф) сгази Септември, Митков блести за успеха
Автор: Екип Sofia24.bg 20:59 / 08.08.2022Коментари (0)12329
© Gong.bg
Локомотив (София) победи Септември с 3:0 в двубой от 5-ия кръг в efbet Лига. Димитър Митков даде аванс на гостите в 19-а минута. ВАР прецени, че Иван Арсов е играл с ръка, а главният съдия отсъди дузпа. Голмайсторът на тима превърна отсъдената дузпа в гол.

Септември също имаше претенции за 11-метров наказателен удар в 27-ата минута. Диас се опита да изчисти топката, но след рикошет топката се отби първо в ръката, а след това и в лицето на бранителя. Реферът прегледа ситуацията с ВАР, но прецени, че няма основание да посочи бялата точка. В 42-а минута Димитър Митков отбеляза с глава за 2:0.

Димо Бакалов вкара третото попадение в добавеното време на първата част. След почивката домакините  удариха греда, но така и не отбелязаха гол. В 58-а минута септемврийци отново поискаха дузпа. Главният съдия обаче се консултира с ВАР и реши, че няма основание да посочи бялата точка. В 86-а минута домакините все пак бяха близо до това да отбележат почетно попадение.

Александър Тодоров шутира от 25 метра, но Александър Любенов спаси, а след това и гредата помогна на "железничарите". Локомотивци отговориха с контраатака в 91-ата минута, която Вутов завърши с хубав удар, но Шейтанов спаси.

Така столичните "железничари" записаха втора поредна победа в първенството и втори пореден мач със суха мрежа.

Това е четвърти пореден мач без поражение за хората на Станислав Генчев, които вече заемат 7-то място в класирането, измествайки от него Левски, но "сините" са имат два мача по-малко.

Септември - Локомотив (София) 0:3

0:1 - Димитър Митков (19)

0:2 - Димитър Митков (42)

0:3 - Димо Бакалов (45+1)

Стартови състави:

Септември: Шейтанов, Стойчев, Арсов, Георгиев, Тодоров, Пешов, Делимеджач, Ачков, Колев, Каса, Стоянов.

Треньор: Славко Матич

Локомотив (София): Любенов, Хаджиев, Дуарте, Диас, Найденов, Милошев, Славчев, Рапосо, Бакалов, Митков, Франса.

Треньор: Станислав Генчев