Спортните новини: Днес (0) | Вчера (7)
ЦСКА-София и Левски "спукаха" топката за 0:0, Попето пропусна дузпа
Автор: Цвети Христова 19:42 / 17.04.2023Коментари (0)5313
© ПФК Левски
ЦСКА-София и Левски не успяха да излъчат победител в дербито от 26-ия кръг на efbet Лига. Двубоят между "червени" и "сини" на стадион "Васил Левски" завърши наравно 0:0, предава репортер на Sofia24.bg. В последната минута на срещата Ивелин Попов пропусна дузпа. Халфът на "сините" стреля от бялата точка, но вратарят Бусато парира удара му. Така Левски не успя да спечели срещата при повторния дебют на Елин Топузаков начело на отбора, след като Станимир Стоилов напусна клуба.

Двата тима предложиха изключително скучен футбол. Хората на Елин Топузаков все пак стигнаха до дузпа, отсъдена за игра с ръка на Брадли де Нойер, след удар на Роналдо с глава. Вратарят на "армейците" спаси 11-метровия наказателен удар и по този начин двата тима добавиха по 1 точка към актива си.

Това бе пети пореден мач, в който ЦСКА-София не успява да вкара гол във вратата на Левски. След равенството "червените" продължават да бъдат лидер в шампионата с 64 пункта, но преднината им пред Лудогорец е вече само две точки. Левски пък остава на четвъртата позиция във временното класиране с 45 точки.

Наставникът на ЦСКА-София Саша Илич започна без нито един българин в титулярния състав, като направи три промени, в сравнение с мача, който тима спечели с 2:0 срещу Славия. Юрген Матей, Джонатен Линдсет и Маурисио Гарсес се завърнаха сред титулярите, като замениха Мено Кох, Станислав Шопов и Бисмарк Чарлс.

Елин Топузаков направи само една промяна в състава от победата с 1:0 над Локомотив (София). Келиан ван дер Каап започна като титуляр за сметка на контузения Хосе Кордоба.

Срещата започна с битка с великденски яйца. Капитанът на "сините" Пламен Андреев спечели този двубой.

Стартови състави:

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Амос Юга, Юрген Матей, Енес Махмутович, Тибо Вион, Брадли де Нойер, Джонатан Линдсет, Джеферсон, Тобиас Хайнц, Маурисио Гарсес, Дюкенс Назон

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Андриан КраевФилип КръстевИвелин Попов, Уелтън, Роналдо, Рикардиньо