Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
Младите футболисти на Септември с важен успех в Първа лига
Автор: Екип Sofia24.bg 10:19 / 22.08.2022Коментари (0)10478
© Фейсбук
Септември победи Берое с 3:1 в мач от седмия кръг на efbet Лига. Това бе най-малкото, с което старозагорци се отърваха, защото младите футболисти на столичния тим изпуснаха много голови положения. Столичани откриха резултата още в осмата минута, когато Симеон Александров вкара с глава след хубаво центриране. В 42-та минута Красиан Колев удвои от дузпа. В самия край на полувремето Стив Траоре върна един гол за "Берое".

През втората част столичани имаха много чисти положения за гол и бяха пълни господари на събитията на терена. Димитър Костадинов в 72-та минута със страхотен шут от около 30 метра оформи крайното 3:1. В даденото от съдията продължение главният арбитър отсъди дузпа за беройци, която обаче Абубакар Тунгара пропусна. Септември вече има актив от седем точки и заема 11-о място. Берое пък вече в шест мача няма победа и остава на 13-о място с пет точки.

Септември - Берое 3:1

1:0 Александров (9)

2:0 Колев (42-д)

2:1 Траоре (45)

3:1 Костадинов (71)

Стартови състави:

Септември: 21. Шейтанов, 18. Колев, 5. Георгиев, 4. Арсов, 11. Ачков, 8. Тодоров, 7. Рамадан, 22. Стойчев, 17. Александров, 14. Стоянов, 9. Костадинов.

Берое: 1. Караджов, 2. Стоянов, 3 Пиргов, 15. Динков, 11. Траоре, 13. Анисе, 10. Тунгара, 6. Руи Педро, 8. Юсеин, 16. Мечев, 9. Луизиньо.