Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Левски разгроми Септември (София) в контрола
Автор: Цвети Христова 16:35 / 07.02.2023Коментари (0)8746
Левски победи Септември (София) с 4:1 в последната си контрола преди подновяването на efbet Лига. Двубоят се игра на едно от помощните игрища на стадион "Георги Аспарухов" в София. Попадение на Рикардиньо бе отменено в 12-ата минута при 0:0 заради засада. Минути по-късно гредата помогна на гостите след удар на Уелтън. Бившият футболист на "сините" Мартин Петков откри резултата в 38-ата минута на двубоя. В добавеното време на първата част главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Левски заради игра с ръка на Мартин Петков. Рикардиньо превърна отсъдената дузпа в гол за 1:1.

През второто полувреме "сините" реализираха три безответни попадения. Цунами бе точен с глава в 50-ата минута след асистенция на Ивелин Попов. Девет минути по-късно Уелтън реализира за 3:1. Марин Петков оформи крайния резултат, след втората асистенция в мача на Ивелин Попов.

Стартови състави:

Левски: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 6. Цунами, 20. Асен Чандъров, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 9. Рикардиньо.

Старши треньор: Станимир Стоилов

Септември (София): 21. Шейтанов 22. Стойчев, 5. Георгиев, 26. Чешмеджиев, 13. Николов, 11. Чуич, 5. Атанасов, 20. Петков, 19. Митков, 14. Стоянов, 9. Йосков.

Старши треньор: Светослав Петров