Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
Брадли де Нойер донесе победата на ЦСКА-София над ЦСКА 1948
Автор: Екип Sofia24.bg 22:50 / 29.08.2022Коментари (0)9693
© Sportal.bg
ЦСКА-София спечели с 2:1 домакинството си на ЦСКА 1948 в дербито от осмия кръг на Първа лига. На стадион "Българска армия" гостите поведоха чрез Ангел Бастунов, но с голове на Иван Турицов от дузпа и Брадли де Нойер домакините спечелиха.

Срещата започна изключително нервно. Допълнително напрежение сред феновете бе внесено и от появата на ръководителите на ЦСКА 1948 - Добрин Гьонов, Ради Здравков, Валентин Илиев и Методи Деянов на трибуните на "Българска армия". Те бяха обиждани и замеряни от феновете на домакините и в крайна сметка бяха принудени да си тръгнат.

Двата отбора изиграха добър мач, изпъстрен с единоборства и голови ситуации. В 20-ата минута гостите направиха невероятен пропуск. Георги Русев открадна една топка край страничната линия и напредна в наказателното поле, след което прехвърли вратаря Бусато. Ангел Бастунов обаче на празна врата нацели лявата греда и прати топката в аут.

В 52-ата минута Радослав Кирилов подаде към Ангел Бастунов, който прати топката в мрежата за 0:1. В 69-ата минута Турицов изведе Дауда Бамба зад отбраната на гостите, но ударът на нападателя бе спасен от вратаря Даниел Наумов. Това бе и първият точен удар в мача за хората на Саша Илич.

Три минути по-късно Джонатан Линдсет стреля, но Наумов отново изби. При последвалото изпълнение на ъглов удар се стигна до невероятно меле в наказателното поле, при което домакините имаха претенции за дузпа. След дълго преразглеждане на ситуацията с ВАР главният съдия Радолсав Гидженов реши да отсъди дузпа за игра с ръка на Елитон.

Иван Турицов беше точен от бялата точка за 1:1. Минути по-късно Дауда Бамба излезе очи в очи с Наумов, стреля, но топката се отби в напречната греда.

В 87-ата минута Брадли де Нойер стреля от над 25 метра и с помощта на напречния стълб вкара зрелищен гол за 2:1.

В последните секунди на редовното време защитникът на ЦСКА 1948 Елитон бутна едно от децата, които подаваха топките край страничната линия, за което получи втори жълт и респективно червен картон.

С победата ЦСКА-София събра 16 точки от шест мача, с които заема третото място. ЦСКА 1948 остава на върха в подреждането със 17 пункта, но от осем срещи. Второто място е за Лудогорец, който има 16 точки от шест срещи.

ЦСКА-София - ЦСКА 1948 - 2:1

голмайстори: 0:1 Ангел Бастунов 52, 1:1 Иван Турицов 78-дузпа, 2:1 Брадли де Нойер 87

Състави:

ЦСКА-София: Густаво Бусато - Иван Турицов, Юрген Матай, Мено Кох, Брадли де Нойер - Амос Юга, Жеферсон - Маурисио Гарсес, Джонатан Линдсет (90+3-Тибо Вион), Браян Морено (60-Лазар Туфегджич) - Дюкенс Назон (60-Дауда Бамба).

треньор: Величко Капланович

ЦСКА 1948: Даниел Наумов - Стийв Фуртадо, Реян Даскалов, Елитон, Джонатан (53-Ангел Лясков) - Ивайло Чочев - Георги Русев, Карлос Охене (80-Парвиз Умарбаев), Октавио, Марио Топузов (46-Радослав Кирилов) - Ангел Бастунов (70-Денислав Александров).

старши треньор: Любослав Пенев