Спортните новини: Днес (1) | Вчера (7)
Локо (Сф) си тръгна с точка от Стара Загора
Автор: Цвети Христова 11:50 / 24.07.2022Коментари (0)10492
© startphoto.bg
Берое и Локомотив София завършиха наравно 1:1 в мач от третия кръг на Първа лига. Абубакар Тунгара откри в 32-ата, но появилият се като резерва Димитър Митков изравни и оформи крайния резултат в 86-ата митута. Равенството лиши "заралии" от възможността да се доближат на точка от лидера Лудогорец, докато гостите остават без победа от началото на сезона след поражение с 0:1 от Черно море и равенство (1:1) с ЦСКА-София.

В 32-ата минута минута домакините откриха резултата с първия точен удар в мача. Мечев центрира от фал, а Тунгара технично с глава вкара за 1:0. "Червено-черните" натиснаха след почивката. Димитров отправи първия точен удар за гостите в мача след час игра, когато засече с глава топката, а Караджов спаси. В 79-ата минута Франка стреля с глава от 6-7 метра, но топката не попадна в очертанията на вратата.

Само 180 секунди по-късно Караджов спаси шут на Митков. Натискът на гостите бе материализиран в 85-ата минута. След центриране на Рапосо, бранителите на "зелено-белите" не успяха да избият топката, която попадна в краката на непокрития Митков. Нападателят овладя и вкара за 1:1.

По този начин Берое вече има четири точки в актива си и заема петата позиция, докато Локомотив (София) е 14-и с 2 пункта. В следващия кръг "заралии“ гостуват на ЦСКА, докато столичните "железничари“ приемат Ботев (Пловдив).

Берое - Локомотив (Сф) 1:1

1:0 Абубакар Тунгара (32)

1:1 Димитър Митков (85)

Стартови състави:

Берое: 1. Караджов, 2. Стоянов, 3. Пиргов, 7. Мартинс, 8. Юсеин, 10. Тунгара, 11. Траоре, 15. Динков, 16. Мечев, 17. Георгиев, 44. Николаев.

Локомотив (Сф): 24. Любенов, 33. Алан Диас, 22. Найденов, 21. Хаджиев, 4. Орачев, 89. Матеус, 26. Милошев, 13. Рапосо, 70. Бакалов, 9. Димитров, 11. Франка.