Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Славия с четвърта победа в елита, Нгуена вкара със задна ножица
Автор: Цвети Христова 20:31 / 22.08.2022Коментари (0)9771
© Sportal.bg
Славия победи Ботев (Враца) с 2:1 в двубой от седмия кръг на Първа лига. В 27-ата минута Меси Назер с глава откри резултата в полза на врачани. В края на първото полувреме Кемело Нгуена изравни със задна ножица, а в 48-ата минута Тони Тасев с глава оформи крайното 2:1.

Още във втората минута топката попадна в мрежата на домакините, но попадението беше отменено заради засада на Мирослав Маринов. Ситуацията беше разгледана с VAR. В 19-ата минута Галин Иванов стреля с глава, но топката се отби в горната греда.

В 27-ата минута резултатът беше открит. Централният защитник на гостите Меси Назер се извиси след центриране от ъглов удар и с глава реализира за 1:0. В края на първото полувреме Кемело Нгуена изравни с красива задна ножица.

В 48-ата капитанът на столичани Радослав Кирилов тръгна от центъра на терена, премина покрай Браян Мендоса, след което шутира, но вратарят Красимир Костов изби. Тони Тасев обаче беше на точното място и с глава посрещна топката, за да оформи крайното 2:1. Това е четвърта победа за Славия от началото на новия сезон. "Белите" са пети в класирането, а врачани заемат 10-то място.

Славия - Ботев (Враца) 2:1

0:1 Меси Назер (27)

1:1 Кемело Нгуена (44)

2:1 Тони Тасев (48)

Стартовите състави:

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 93. Нгуена, 71. Стоянов, 33. Иванов, 10. Кирилов, 88. Тасев, 7. Бакеро.

Ботев (Враца): 76. Костов, 8. Фераресо, 9. Генов, 10. Монтоя, 11. Василев, 14. Атанасов, 15. Маринов, 17. Ивайлов, 20. Назер, 23. Мендоса, 24. Гаврилов.