Автор: Екип Sofia24.bg 20:28 / 22.10.2021Коментари (0)3933
© Антон Узунов
Царско село победи Локомотив (Сф)

с 2:0, в първия мач от 12-ия кръг на първенството.

Хората на Любослав Пенев имаха късмет, защото гостите удариха 2 греди и пропуснаха куп положения. Двамата вратари спасиха всичко до средата на второто полувреме.

Гостите удариха греда, имаха претенции и за дузпа, заради игра с ръка в пеналта, които обаче не бяха уважени от съдията, както и след намесата на VAR.

В 67-ата минута Сашо Александров центрира и Йокич продължи към далечната греда, където Васил Шопов отблизо даде аванс на домакините – 1:0.

Скоро след това равенството можеше да бъде възстановено, но Кацаров стреля в гредата.

Лукас Диас оформи крайния резултат– 2:0 и донесе втората победа на "царете в елита.

Резервата Никола Колев получи два жълти картона, минута преди края на редовното време.

Така Царско село взе трите точки и вече има 9, докато Локо Сф е с актив от 13 пункта.

Стартови състави:

Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански /к/, 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов (61 - 20. Петър Атанасов), 8. Ален Стеванович (76 - 77. Луи Нганиони), 9. Милчо Ангелов, 12. Лукас Диас (76 - 88. Никола Колев, 25. Александър Александров, 80. Карлос Охене (61 - 22. Милан Йокич), 83. Христо Попадийн, 93. Васил Шопов (76 - 10. Лъчезар Балтанов).

Треньор: Любослав Пенев

Локомотив (Сф): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Кацикас, 4. Мики Орачев /к/, 22. Владимир Семерджиев (70 - 26. Красимир Милошев), 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 93. Върджил Пинсон (46 - 11. Раел Лолала), 19. Илия Димитров (70  - 9. Карим Бухмиди), 7. Александър Александров

Треньор: Иван Колев

Съдия: Станислав Тодоров

Стадион: "Арена Царско село"