Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Локомотив (Сф) загуби от Лудогорец в голово шоу на Националния стадион "Васил Левски"
Автор: Екип Sofia24.bg 16:20 / 05.12.2021Коментари (0)4158
© dsport.bg
Локомотив (Сф) загуби от Лудогорец с 2:4 в мач от 18-ия кръг на Първа лига. "Железнчарите" са на 12 позиция с 15 точки, а шампионите имат преднина от 9 точки пред ЦСКА-София.

Головото шоу на Националния стадион "Васил Левски" завърши с победа на по-класния отбор. Пиерос Сотириу откри резултата в петата минута на срещата, а голът бе потвърден след проверка от ВАР. Кирил Десподов центрира в наказателното поле, а Георги Терзиев свали с глава към Сотириу, който от непосрествена близост прати топката в мрежата за 0:1.

Четири минути след това Доминик Янков даде перфектен диагонален пас към Кирил Десподов. Капитанът на гостите шутира с левия крак от движение, но неточно. Малко след това отново Десподов отправи изстрел, който обаче бе блокиран от Любенов.

В 26-ата минута столичани стигнаха до първата си ситуация за гол. Селсо Рапосо проби отляво по нападението, финтира Мануел Шоу и стреля с десния крак от границата на наказателното поле, но топката не попадна в очертанията на вратата.

В 38-ата минута "орлите" стигнаха до втори гол. Десподов изпълни пряк свободен удар, а Божидар Кацаров игра с ръка. Съдията Никола Попов прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана Сотириу и реализира второто си попадение в този мач.

Шампионите реализираха трети гол в добавеното време на първата част. Клод Гонсалвеш изведе вдясно Жордан Икоко, който технично прехвърли Любенов.

Веднага след подновяването на играта Локомотив намали. Октавио получи хубав пас, справи се с Георги Терзиев и с мощен шут прати топката в мрежата.

Лудогорец отговори по шампионски с четвърти гол. При едно разбъркване в наказателното поле, топката се озова в Десподов, който светкавично я прати в мрежата. Три минути по- късно Валентин Николов получи топката вдясно и центрира в наказателното поле за Пламен Крачунов, който с глава вкара за 2:4.

Стартови състави:

Локомотив (Сф): 24 Любенов, 13. Рапосо, 6. Крачунов, 89. Матеус, 26. Милошев, 22. Семерджиев, 44. Кацаров, 58. Октавио. 93. Пинсон, 10. Николов. 8. Иванов

Треньор: Иван Колев

Лудогорец: 1. Падт, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 24. Вердон, 22. Икоко, 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 64. Янков, 95. Каули, 11. Десподов, 19. Сотириу

Треньор: Станислав Генчев