Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Славия нанесе нова загуба на Царско село в Първа лига
Автор: Екип Sofia24.bg 15:04 / 20.11.2021Коментари (0)4970
© dsport.bg
Славия разби като гост Царско село с 5:2 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Още в 9-ата минута домакините откриха резултата, след като Лъчезар Балтанов прати топката в мрежата за 1:0.

Гостите реагираха мигновено, защото организираха бърза атака, която завърши с голов удар на Тони Тасев.

В 20-ата минута Емил Стоев получи страхотно подаване зад гърба на противниковата защита и елегантно прехвърли Янко Георгиев за 1:2.

В 58-ата минута Радослав Кирилов отбеляза трето попадение за Славия.

Царско село намали изоставането си, четвърт час преди края на редовното време чрез Мартин Кавдански.

Питър Макрилос реализира нов гол, за да осигури отново два гола аванс за "белите". Славистите продължиха да атакуват вратата на домакините, Tони Тасев проби в противниковото наказателно поле и бе фаулиран, а главният съдия посочи бялата точка. В 85-ата минута Тасев превърна дузпата в гол за крайното 2:5.

Славия е на трето място с 26 точки, а "царете" имат 10 пункта в актива си и са в дъното на временното класиране.

Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански /к/, 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов (62 - 9. Милчо Ангелов), 8. Ален Стеванович (80 - 93. Васил Шопов), 10. Лъчезар Балтанов, 12. Лукас Диас, 25. Александър Александров (80 - 4. Дилян Георгиев), 29. Миси Мезу, 80. Карлос Охене, 83. Христо Попадийн (62 - 77. Луи Нганиони)

Треньор: Любослав Пенев

Славия: 23. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 16. Кемело Нгуена (89 - 5. Мартин Атанасов), 77. Георги Вълчев (66 - 9. Жуниор Мапуку), 10. Радослав Кирилов /к/, 88. Тони Тасев (89 - 15. Мартин Георгиев), 22. Дарко Тасевски (66 - 7. Питър Макрилос), 71. Емил Стоев (89 - 19. Мартин Сораков)

Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Георги Кабаков