Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
ЦСКА 1948 с ценен успех срещу Локо (Пд)
Автор: Стойчо Генов 22:25 / 29.04.2022Коментари (35)5079
©
ЦСКА 1948 победи с 1:0 Локомотив (Пд) в двубой от 29-ия кръг, който се игра на стадион "Витоша" в Бистрица. Ивайло Чочев (37) отбеляза за домакините, а пловдивчани изпуснаха две дузпи чрез Парвиз Умарбаев (65) и Бирсент Карагарен (75). Припомняме, че в предишния мач срещу Берое локомотивци отново получиха 2 дузпи, но тогава Димитър Илиев реализира едната и изпусна втората.

Вицешампионите останаха с 36 точки и вече са на трето място в групата. Със същия актив е вторият ЦСКА 1948, а лидер е тимът на Берое с 37 точки. На четвъртата позиция остава Арда с 31 т.

Локомотивци трябваше да чакат 32 минути, за да отправят първия си удар към противниковата врата. Направи го Александър Василев, а минута по-късно и Милош Петрович. И двата шута обаче бяха ужасяващо неточни.

В 37-ата минута пък домакините откриха резултата. Това стана след центриране от корнер, при което Ивайло Чочев засече с глава, а плонжът на Илко Пиргов закъсня и топката влезе в мрежата - 1:0.

В 65-ата минута реферът Валентин Железов отсъди дузпа за Локомотив след игра с ръка в наказателното поле на Емил Мартинов. Умарбаев шутира с левия крак, но вратарят Наумов изби. Притичалият Райън Бидунга вкара при добавката, но голът странно бе отменен с мотив, че бранителят е навлязъл в пеналта преди удара, което бе доста дискусионно. Със сигурност обаче играч на червените бе в наказателното поле, заради което дузпата би трябвало да бъде пребита.

Десет минути по-късно "смърфовете" получиха нова дузпа. Това стана след като Марио Топузов фаулира грубо Петър Витанов. Този път зад топката застана Бирсент Карагарен. Той шутира по земя в левия ъгъл на Наумов, но стражът на ЦСКА 1948 отново спаси.

ЦСКА 1948 - Локомотив (Пд) 1:0

1:0 Ивайло Чочев (37)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 4. Ангел Лясков, 87. Симеон Петров, 22. Реян Даскалов, 15. Александър Александров, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев;

Локомотив: 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 4. Кристиан Гомис, 61. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович, 19. Александър Василев, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев;