Спортните новини: Днес (1) | Вчера (7)
Славия катастрофира тежко в Сиде
Автор: Екип Sofia24.bg 15:51 / 22.01.2022Коментари (0)4966
©
Славия загуби от Металист (Харков) с 0:5 в контролна среща, играна на спортния комплекс "Хане" в Сиде.

Педлепенец откри резултата още в четвъртата минута. Рязанцев (46), Мизюк (53), Мурза (56) и Сарапий (78) се разписаха след почивката.

Наставникът на "Славия" - Златомир Загорчич, отново гласува доверие на Йон Бакеро, който започна като титуляр.

Украинците организираха добра атака още в 4-ата минута, когато Педлепенец хладнокръвно прати топката в мрежата.

Столичани се опитаха да отговорят на агресията на своя противник. Те обаче така и не успяха да създадат опасна атака пред противниковата врата.

Слад половин час игра Мартин Георгиев извърши нарушение пред границата на наказателното поле. Маилтон изпълни прекия свободен удар, а топката се отби в напречната греда на "бялата" врата.

В 39-ата минута Нгуена опита да изненада вратаря на Металист с изстрел от дистанция, но без успех.

В следващите минути Славия се опита да отговори на агресията на своя противник, но така и не успя да създаде нещо по-опасно пред вратата на Федотов.

Малко след като измина половин час игра Мартин Георгиев извърши нарушение пред границата на наказателното поле. Маилтон изпълни прекия свободен удар, а за щастие на "белите" кълбото се отби в напречната греда.

В 39-ата минута Нгуена опита да изненада вратаря на Металист с изстрел от дистанция, но без успех. До почивката столичани потърсиха изравнителното попадение, но такова не падна и украинците се оттеглиха с гол аванс.

Тимът от Украйна удвои своя аванс още преди да са изминали 60 секунди от втората част. Педлепенец центрира към Рязанцев, който стреля от движение за 0:2. В 53-ата минута Мизюк с мощен шут реализира третото попадение.

Артур Мурза с глава вкара за 0:4, а в 78-ата минута Едуард Сарапий пое добре топката в наказателното поле и с хубав удар оформи крайното 0:5.

Титулярен състав на Славия: 21. Вуцов, 83. Попадийн, 23. Виячки, 15. Георгиев, 4. Соарес, 73. Минчев, 5. Атанасов, 16. Нгуена, 11. Добрев, 88. Тасев, 7. Бакеро

Резерви: 1. Петков, 12. Дафовски, 3. Томбак, 6. К. Иванов, 37. Керчев, 77. Вълчев, 18. Стоянов, 22. Тасевски, 9. Мапуку, 19. Сораков, 10. Кирилов, 29. Димитров, 20. Кехайов, 55. А. Иванов, 17. Дост

Това е втора проверка за "белите" на турска земя. Славия вече изигра един мач в Турция, като загуби с 0:3 от Стал (Миелец). "Белите" изиграха една контрола и в България - те се наложиха с 3:1 над Хебър в Пазарджик.