Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
ЦСКА-София попиля Славия, Кери с три асистенции
Автор: Екип Sofia24.bg 21:56 / 06.05.2022Коментари (0)4426
© cska.bg
ЦСКА-София победи Славия с 3:1 в мач от 29-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Българска армия“ в Борисовата градина. Георги Йомов откри резултата в 90 секунда, след центриране отляво на Кери. В 20-ата минута отново Кери центрира отляво, Виячки се размина с топката, а Йомов реализира второто си попадение в мача. Две минути по-късно "червените" имаха претенции за дузпа, но от повторенията  се видя, че топката се удря в рамото, а не в ръката на Керчев.

Минута по-късно домакините имаха нови претенции за 11-метров наказателен удар, този път за препъване на Баи, но съдията отново не показа бялата точка.

В 33-ата минута гостите организираха хубава атака, която Бакеро завърши с левия крак, но Бусато спаси. В 36-ата минута отново Кери центрира отляво, а Жорди Кайседо прати топката в мрежата с елегантно докосване за 3:0.

В 48-ата минута "белите" върнаха едно попадение. Славистите организираха бърза контраатака, а Кирилов, който при първия си опит не намери добре топката, от втори опит я прати във вратата.

ЦСКА-София - Славия 3:1

1:0 Георги Йомов (2)

2:0 Георги Йомов (20)

3:0 Жорди Кайседо (36)

Стартови състави:

ЦСКА-София: 1 Густаво Бусато, 19 Иван Турицов, 29 Томас Лам, 4 Мено Кох, 18 Брадли Мазику, 24 Карло Мухар, 3 Жеферсон Телес, 8 Греъм Кери, 10 Георги Йомов, 7 Йоан Баи, 9 Жорди Кайседо

Наставник: Алън Пардю

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 23 Емил Виячки, 37 Венцислав Керчев, 4 Людовик Соарес, 5 Мартин Атанасов, 17 Ерол Дост, 7 Йон Бакеро, 88 Тони Тасев, 19 Мартин Сораков, 9 Мартин Петков

Наставник: Златомир Загорчич