Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Попадение на Галин Иванов донесе точката на ЦСКА 1948 срещу Ботев (Пд)
Автор: Стойчо Генов 19:40 / 11.03.2022Коментари (10)5082
© ПФК Ботев
ЦСКА 1948 и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 2:2 в двубой от 23-ия кръг, който се игра на стадион "Витоша" в Бистрица, предаде репортер на Sofia24.bg. Бившето "канарче" Александър Колев (21) и Галин Иванов (85) вкараха за домакините, а Антоан Бароан (49, 64) се разписа за гостите.

ЦСКА 1948 откри резултата при първата си по-опасна атака. Реда Рабей сбърка фатално в центъра на терена и топката стигна до Георги Русев. Той напредна леко и изведе Александър Колев сам срещу Георги Аргилашки. Последва силен шут с десния крак, при който топката опъна мрежата за 1:0.

В 41-ата минута Ботев стигна до първия си точен удар в мача. Етоо центрира отдясно към Николай Минков, който засече с глава, но това не затрудни особено вратаря Даниел Наумов.

В самия край на първото полувреме ботевистите изпуснаха най-чистото си положение. Току изведе с пас по земя Антоан Бароан отляво в наказателното поле. Французинът шутира силно с левия крак, но вратарят на домакините изби с една ръка в корнер.

В 49-ата минута гостите изравниха резултата. Тодор Неделев даде пас към Николай Минков, който овладя и почти от аутлинията върна назад към Бароан. Този път нападателят бе безпощаден и с мощен удар разстреля Наумов за 1:1.

В 64-ата минута Ботев стигна до пълен обрат. Дилан Мертенс изведе с пас през центъра Антоан Бароан. Той надбяга двама бранители и шутира покрай вратаря за 1:2.

Пет минути преди края Русев изведе Галин Иванов фронтално срещу Георги Аргилашки и нападателят с плътен удар изравни резултата - 2:2.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 22. Даскалов, 25. Ангелов, 3. Пиргов, 24. Марин, 18. Чочев, 37. Мартинов, 10. Русев, Бастунов, 33. Иванов, 9. Колев.

Ботев (Пд): 1. Аргилашки, 4. Генев, 6. Мартенс, 8. Неделев, 10. Току, 11. Бороан, 15. Ето’о, 17. Минков, 18. Супрайен, 22. Рабей, 24. Пунчец.