Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
ЦСКА-София спечели дербито, Йомов се превърна в герой за "червените"
Автор: Екип Sofia24.bg 19:29 / 02.12.2021Коментари (0)4066
© dsport.bg
ЦСКА-София победи Локомотив (Сф) с 2:0 в последен мач от 17-ия кръг на Първа лига. Първите 30 минути на срещата не бяха особено интересни за зрителите. В 26-ата минута "железничарите" пропиляха страхотна възможност, като Матеус Дуарте стреля, а топката премина на сантиметри от страничния стълб.

След половин час игра двата отбора се разиграха. Първи Тибо Вион шутира от границата на наказателното поле, но Александър Василев изби.

В 41-ата минута късметът помогна на Локо(Сф). Тибо Вион опита да центрира отдясно, топката рикошира в крака на Пинсон и се отби от десния страничен стълб.

В последната минута от първата част резервата Йоан Баи прати топката в мрежата на "червено-черните", но попадението бе отменено.

ВАР помогна на съдиите да вземат правилното решение. Голът бе отменен заради игра с ръка на Жорди Кайседо.

Секунди след подновяването на играта "армейците" поведоха в резултата. Йоан Баи подаде на Георги Йомов, който продължи към Кайседо, а той реализира 13-ия си гол за сезона.

В добавеното време на мача Георги Йомов оформи крайния резултат.

Стартови състави:

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 29. Томас Лам, 20. Карол Метс, 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга (к), 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 5. Федерико Варела, 9. Жорди Кайседо

Треньор: Стойчо Младенов

Локо (Сф): 24. Александър Любенов, 22. Владимир Семерджиев, 5. Йоргос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев (к), 89. Матеус Роча, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 7. Александър Александров, 11. Раел Лолала, 93. Виржил Пинсон

Треньор: Иван Колев

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: "Българска армия", гр. София