Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Локо (Сф) прекъсна негативната си серия от 9 срещи без победа в Първа лига
Автор: Екип Sofia24.bg 13:53 / 11.12.2021Коментари (0)4769
© dsport.bg
Локомотив (Сф) победи Арда с 2:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Така "червено-черните" прекъснаха негативната си серия от девет шампионатни срещи без победа.

В 16-ата минута Матеус Дуарте се разписа с глава, а в 33-ата минута Селсо Рапосо удвои. Двубоят се игра на Националния стадион "Васил Левски" в София.

В 6-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар.

Александър Александров центрира остро, а Пламен Крачунов стреля с глава, но топката беше блокирана от Слободан Рубежич.

По-доброто начало на домакините даде резултат в 16-ата минута. Тогава Върджил Пинсон центрира на далечна греда от корнер. Защитата на Арда не се ориентира добре и Матеус Дуарте с глава прати топката в мрежата за 1:0.

Столичните "железничари" организираха бърза контра в 33-ата минута. Александър Александров проби отляво и центрира в наказателното поле, където Селсо Рапосо с акробатичен удар прати топката в мрежата.

Арда се опита да върне едно попадение в 40-ата минута. Спас Делев получи отдясно и веднага потърси Тилев. Халфът обаче от непосредствена близост не успя да играе с топката.

През втората част Матеус Дуарте стреля неточно с глава след центриране от корнер.

В 63-ата минута столичани организираха нова атака. Пинсон намери оставения непокрит в наказателното поле Александър Александров. Той отправи удар с глава, но Иван Караджов спаси.

В 72-ата минута Спас Делев проби по лявото крило и прекрасно подаде топката на Руменов, който отправи много слаб удар. Вратарят на домакините Александър Любенов внимаваше и без проблеми улови кълбото.

Столичният Локомотив има 18 точки в актива си и вече заема 12-а позиция.