Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Царско село загуби в София
Автор: Цвети Христова 23:20 / 12.02.2022Коментари (0)4621
© Фейсбук
Царско село загуби от Марек с 1:2 в контрола. "Царете" започнаха силно мача и пропуснаха няколко чисти голови положения. В 12-ата минута Алесандро Мартела стреля, но защитник на дупничани изби от голлинията. Само три минути по-късно вратарят спаси удар на Седрик Каломбо. Масела обаче достигна до топката и я прати в мрежата. Реферът маркира засада, така че попадението не беше зачетено.

Минута по-късно Венцислав Христов уцели гредата. Първата добра възможност за гостите от Дупница дойде след около половин час игра. Иван Дерменджиев обаче се справи чудесно и спаси шута на Георги Божилов. В последната минута на първото полувреме Росен Йорданов вкара 0:1.

"Царете" натиснаха след почивката. В 61-ата минута Седрик Каломбо центрира успоредно на вратата, но Масела и Андрей Йорданов се разминаха с топката. В 80-ата италианецът Каломбо попадна в прегръдките на своите съотборници, след като изравни. В 90-ата минута Димитър Ненчов излезе на сцената, за да оформи крайното 1:2.

Последната контрола на Царско село е насрочена за вторник. "Царете" ще се изправят срещу Левски на стадион "Георги Аспарухов“.

Царско село – Марек 1:2

0:1 Росен Йорданов (45)

1:1 Седрик Каломбо (80)

1:2 Димитър Ненчов (90)

Стартов състав на Царско село: Иван Дерменджиев, Мартин Кавдански, Пламен Крумонв, Алесандро Мартела, Давиде Виторини, Пиер Зебли, Валентино Пулиезе, Седрик Каломбо, Реди Каса, Давиде Масела, Венцислав Христов.