Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Славия надви шампиона на Словения и записа първа победа в Турция
Автор: Екип Sofia24.bg 18:27 / 30.01.2022Коментари (0)4551
© Фейсбук
Славия победи Мура с 3:2 в контролна среща. Столичани записаха първата си победа в южната ни съседка, след като дотук имаха на сметката си 3 загуби – Стал Миелец (0:3), Металист Харков (0:5) и Теплице (1:2).

Славия започна мача по отличен начин и откри резултата още в четвъртата минута. Йон Бакеро центрира към капитана Радослав Кирилов, който засече топката за 1:0. Радостта на "белите" обаче не продължи дълго, след като 5 минути по-късно Мура възстанови равенството. Кай Ципот надскочи българката защита и с глава засече топката за 1:1.

Само няколко секунди по-късно столичани отново излязоха напред в резултата. Радослав Кирилов получи подаване в наказателното поле, много майсторски подаде към Йон Бакеро, който само подложи крака си, за да вкара топката в мрежата.

Отговорът на Мура бе светкавичен. "Белите" сбъркаха при изнасянето на топката, а Томи Хорват се възползва от това. Той реши да стреля от далечна дистанция, а кълбото влетя неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Светослав Вуцов.

В 20-ата минута Кристиан Добрев бе фаулиран в наказателното поле, а главният съдия посочи бялата точка. Иван Минчев превърна отсъдената дузпа в гол за 3:2.

В 33-ата минута футболист в "черно-бяло" опита да изненада Вуцов с изстрел от малък ъгъл, но вратарят спаси.

Второто полувреме бе равностойно. В 60-ата минута футболист на Мура получи директен червен картон, след като извърши грубо нарушение в гръб срещу Кемело Нгуена. Десет минути по-късно словенците удариха греда, а две минути преди края на редовното време отборът на Мура получи нов червен картон - отново заради нарушение срещу Кемело Нгуена.

В самия край на двубоя Нгуена изпусна нервите си, което предизвика масова разправия на терена. Главният съдия бързо свири края на мача, за да успокои играчите на двата отбора.

Славия - Мура 3:2

1:0 Кирилов (4)

1:1 Ципот (9)

2:1 Бакеро (12)

2:2 Хорват (15)

3:2 Минчев (20) дузпа

Стартов състав на Славия: 21. Вуцов, 83. Попадийн, 77. Вълчев, 37. Керчев, 4. Соарес, 73. Минчев, 5. Атанасов, 16. Нгуена, 11. Добрев, 10. Кирилов (капитан), 7. Бакеро.

Треньор: Златомир Загорчич