Спортните новини: Днес (0) | Вчера (6)
Локо (Сф) загуби в Пловдив в мач от последния кръг на редовния сезон
Автор: Стойчо Генов 22:33 / 10.04.2022Коментари (5)5144
Локомотив (Сф) загуби от Ботев (Пд) с 0:2 в мач от 26-ия кръг, който се игра на базата в "Коматево", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Емануел Току (5) и Джеймс Етоо (75) вкараха за домакините.

Жълто-черните откриха резултата още в 5-ата минута. Гостите загубиха елементарно една топка и Реда Рабей напредна с нея в половината на съперника. Последва пас надясно към Емануел Току, който навлезе в наказателното поле, потърси удобна позиция и шутира с левия крак в десния ъгъл на вратаря Дамянов за 1:0.

Това бе единственият точен удар за ботевистите през първото полувреме.

В 53-ата минута Локо (Сф) бе много близо до изравняване. Красимир Милошев центрира от десния фланг в наказателното поле. Там Симеон Славчев засече с атрактивна странична ножица, но Георги Аргилашки се намеси отлично и спаси.

Четвърт час преди края Ботев уби интригата в мача с втори гол. Джеймс Етоо отне една топка на около 30 метра от противниковата врата. Последва навлизане в пеналта, индивидуален рейд покрай двама защитници и с прецизен шут с десния крак преодоля Дамянов за 2:0. Това бе първо попадение за Етоо с жълто-черния екип.

"Железничарите" остават в долната четворка на втората осмица и ще се борят за своето оцеляване. Те завършват редовния сезон в Първа лига на 12-а позиция, което означава, че на 18 април (понеделник) им предстои домакинство на Ботев (Враца).