Царско село с нова загуба в Първа лига
Автор: Екип Sofia24.bg 18:48 / 06.12.2021Коментари (0)3997
© Фейсбук
Царско село лзагуби от Арда с 0:2 в мач от 18-ия кръг на Първа лига.

"Царете" са на последно място с 11 точки - на две от предпоследния Пирин (Благоевград). Отборът на Арда има 21 точки в актива си и е на девета позиция.

Тимът от Кърджали си свърши работата още през първата част, когато паднаха и двете попадения. Спас Делев и Иван Коконов от дузпа бяха точни. Така новият наставник на домакините Славко Матич записа първи успех начело на отбора. Царско село пък остава в сериозна криза и е на последното мясно в класирането с 11 точки.

В 21-ата минута кърджалийци откриха резултата. Кики напредна и отлично подаде успоредно на голлинията към Спас Делев, който отблизо реализира за 1:0.

Девет минути по-късно Давид Кики отправи опасен изстрел от дистанция, който бе уловен от Янко Георгиев.

В 33-ата минута Ален Стеванович центрира на далечната греда, където Миси Мезу бе оставен непокрит, но нападателят стреля слабо с глава и не затрудни Иван Караджов.

В добавеното време на първото полувреме домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Сашо Александров спря с ръка изстрел на Иван Тилев. Иван Коконов превърна отсъдената дузпа в гол.

Домакините играха по-добре и през второто полувреме. В 51-ата минута Давид Кики центрира отлично към непокрития Иван Коконов, който от няколко метра стреля над вратата.

В 80-ата минута Светослав Ковачев стреля, а топката се отби в напречния стълб на вратата на Янко Георгиев.

Стартови състави:

Арда: 12. Караджов, 8. Желев, 18. Рубежич, 24. Петков, 25. Кики, 33. Тилев, 77. Юруков, 70. Иванов, 17. Коконов, 10. Ковачев, 9. Делев

Царско село: 1. Георгиев, 77. Нганиони, 21. Василев, 3. Кавдански, 25. Александров, 12. Диас, 10. Балтанов, 22. Йокич, 20. Атанасов, 8. Стеванович, 20. Мезу